Сасуоло отново шокира Милан на “Джузепе Меаца”

Отборът на Сасуоло записа изненадващ успех с 3:1 при визитата си на Милан от 14-ия кръг на Серия А. Капитанът Алесио Романьоли (21') откри резултата за домакините, но гостите стигнаха до пълен обрат с попадения на Джанлука Скамака (24'), Симон Кяер (33' - автогол) и Доменико Берарди (66'). Романьоли също така си изкара директен червен картон в 77-ата минута. По този начин “неровердите” спечелиха втори пореден мач на “Джузепе Меаца” срещу този съперник след 2:1 през пролетта. “Росонерите” пък нямат успех в последните си три шампионатни срещи след равенството 1:1 в градското дерби с Интер и поражението с 3:4 от Фиорентина в миналия кръг.

Стефано Пиоли предприе цели шест промени в стартовия си състав след победата с 1:0 над Атлетико Мадрид в Шампионската лига. На вратата се завърна възстановеният от контузия Майк Менян. Алесандро Флоренци пък получи шанс да започне като десен бек. Двамата опорни халфове бяха Исмаел Бенасер и Тиемуе Бакайоко, за когото това беше първи двубой като титуляр през сезона. Получилият почивка в сряда Рафаел Леао атакуваше по левия фланг. В центъра на нападението този път беше Златан Ибрахимович след контузията на Оливие Жиру. Атаката на гостите пък беше водена от Скамака, на когото помагаха Берарди и Джакомо Распадори.

Преди мача тифозите от "Курва Суд" приветстваха със специален транспарант изпълнителния директор Иван Газидис, който се завърна в Милано след лечението си срещу рак. Домакините наложиха натиск от самото начало, като в петата минута далечен удар на Бакайоко мина покрай вратата. "Росонерите" продължиха с атаките, но на няколко пъти бяха отсъждани засади на техни играчи. Така се стигна до 21-ата минута, когато след центриране от корнер капитанът на домакините Романьоли се разписа с глава за 1:0. Само три минути по-късно обаче Скамака изравни за гостите с невероятен шут от голяма дистанция. В 28-ата минута "неровердите" поискаха дузпа за игра с ръка на Браим Диас, но след бърза проверка с ВАР такава не последва.

В 33-ата минута "росонерите" не успяха да изчистят топката след центриране от корнер. Така тя стигна до Скамака, чийто шут беше избит от Менян, но топката рикошира в Кяер и влезе във вратата за пълния обрат в мача. В 36-ата минута на вратаря му се наложи да отрази удар по земя на Распадори. Две минути по-късно нападателят извърши грубо нарушение срещу Бенасер, но след бърза проверка с ВАР му беше показан само жълт картон. В 45-ата минута Мерт Мюлдюр центрира, а Скамака не намери целта с удара си с глава.

В 55-ата минута Леао направи пробив и нанесе неточен изстрел. Малко след това и Алексис Салемакерс се отчете с пропуск. В 61-ата минута резервата Сандро Тонали също стреля покрай вратата. Малко по-късно и Ибрахимович не успя да се разпише със своя шут. В 68-ата минута влезлият на почивката Франк Кесие и Тонали последователно загубиха топката, което позволи на Берарди да финтира Романьоли и да я промуши между краката на Менян за своя десети гол срещу този опонент. Малко след това Кяер нанесе удар с глава, при който топката мина на сантиметри от вратата. В 74-ата минута резервата Жуниор Месиас шутира и така принуди Андреа Консили да избие топката в корнер.

В 77-ата минута последният в домакинската защита Романьоли повали точно пред наказателното си поле резервата Грегоар Дефрел, заради което беше изгонен с директен червен картон. При последвалия пряк свободен удар Менян успя да отрази изпълнението на Берарди. В добавеното време домакините претендираха за дузпа след игра с ръка на противников играч, но след проверката с ВАР не се стигна до наказателен удар и така резултатът си остана същият.

След тази загуба Милан остана втори в класирането с актив от 32 точки, като лидерът Наполи може да се откъсне на върха с аванс от 3 пункта, ако спечели сблъсъка си с Лацио. Сасуоло пък е на 12-ата позиция с 18 точки на сметката си.

МИЛАН - САСУОЛО 1:3

1:0 Романьоли (21')

1:1 Скамака (24')

1:2 Кяер (33' - автогол)

1:3 Берарди (66')

Милан: Менян, Флоренци, Кяер, Романьоли, Ернандес, Бенасер, Бакайоко, Салемакерс, Диас, Леао, Ибрахимович

Сасуоло: Консили, Мюлдюр, Айхан, Ферари, Кириакопулос, Фратези, Лопес, Енрике, Берарди, Распадори, Скамака