Интер преодоля съпротивата на Петко Христов и компания

Италианският шампион Интер постигна заслужен успех с 2:0 над Специя при домакинството си от междинния 15-и кръг в Серия А. Роберто Галярдини (36’) и Лаутаро Мартинес (58’ - дузпа) отбелязаха двете попадения за четвъртата поредна победа на „нерадзурите“ във всички турнири. Българският защитник Петко Христов пък изигра цял мач за „орлетата“.

Симоне Индзаги предприе четири промени в своя състав след победата с 2:0 над Венеция. Алесандро Бастони страда от гастроентерит и затова беше заменен от Данило Д’Амброзио. Дензъл Дъмфрис пък стартира на мястото на контузения Матео Дармиан. Николо Барела започна на пейката, а вместо него титуляр беше Галярдини. Последната промяна беше в атака, където този път Лаутаро беше партньор на Хоакин Корея, а не Един Джеко.

Първоначално гостите обявиха различен състав от този, с който играят. В крайна сметка титуляр в отбрана беше българският национал Петко Христов, който в миналия мач остана резерва за своя тим, играл днес в схема 5-3-2 с Еди Салседо и Рей Манай в предни позиции.

Двубоят очаквано започна с домакински натиск, като Корея отправи два ранни удара. Единият беше блокиран, а другият се оказа неточен. Иван Перишич също не сполучи със своето воле. В 21-ата минута Якопо Сала не успя да затрудни Самир Ханданович със своя шут. В 26-ата Корея отново стреля, но ударът му не беше проблем за Иван Проведел. Секунди по-късно Лаутаро пробва своя мерник от разстояние, с което изпрати топката в аут. В 29-ата минута Дъмфрис опита далечен изстрел, който беше отразен от противниковия вратар.

В 36-ата "нерадзурите" най-после успешно пробиха защитата на гостите. Тогава Д'Амброзио пусна пас към Лаутаро, който с пета насочи топката към Галярдини, а халфът изпревари шпагата на Христов и с точен шут откри резултата в мача. В 41-ата минута Корея стреля опасно, но Якуб Кивиор се хвърли на пътя на топката за корнер. В края на първата част Келвин Амиан игра с глава именно след центриране от корнер, но Ханданович изби топката. Домакините веднага организираха контраатака, която приключи с шут на Лаутаро в ръцете на Проведел.

В 51-ата минута Туку Корея отправи снаряд, при който топката разтресе напречната греда и тупна около голлинията, но нямаше съдийски сигнал за попадение. В 54-ата минута Хакан Чалханоолу също стреля от дистанция, но Проведел отрази удара му. В 58-ата Кивиор игра с ръка при удар на Лаутаро и съдията посочи бялата точка. Именно аржентинецът беше точен от бялата точка за 2:0.

В 61-ата минута Чалханоолу осъществи двойно подаване с Лаутаро и стреля опасно. Проведел отрази, а добавката на Галярдини излетя в аут. В следващите минути Перишич и халфът стреляха с глава след изпълнения на корнер, но не намериха целта. Гостите пък отговориха с воле на Манай и удар с глава на Емануел Джеси, но Ханданович се намеси и в двата случая. В добавеното време Проведел изби с крак удар на резервата Артуро Видал и така запази резултата непроменен.

Така Интер събра 34 точки в актива си и поне за няколко часа се настани на второто място в класирането. След шестата си загуба като гост през сезона Специя остава точно над зоната на изпадащите, като заема 17-ата позиция с едва 11 спечелени пункта.

ИНТЕР - СПЕЦИЯ 2:0

1:0 Галярдини (36')

2:0 Лаутаро (58' - дузпа)

Интер: Ханданович, Шкриняр, Д’Амброзио, Димарко, Дъмфрис, Галярдини, Брозович, Чалханоолу, Перишич, Лаутаро, Корея

Специя: Проведел, Амиан, Ерлич, Христов, Кивиор, Реца, Коваленко, Сала, Джеси, Салседо, Манай