Сасуоло и Каляри отново не успяха да се победят

Отборите на Сасуоло и Каляри завършиха наравно 2:2 на „Мапей“ в ранния двубой от неделната програма на 13-ия кръг в Серия А. Това е пето поредно реми между двата тима.

Първото по-сериозно положение в мача дойде в 31-ата минута, когато при центриране от корнер Лука Чепители нацели напречната греда на домакините след удар с глава. В 37-ата минута Доменико Берарди изведе с пас Джанлука Скамака, който откри резултата в полза на Сасуоло с шут по земя. Само три минути по-късно обаче Кейта Балде изравни с невероятен ножичен удар. В 51-ата Берарди върна преднината на „неровердите“, реализирайки дузпа, свирена за нарушение на Харалампос Ликоянис срещу Давиде Фратези. Сардинците обаче отново възстановиха равенството. Това стана в 56-ата минута, когато Жоао Педро се разписа от бялата точка след фал на Фратези срещу нападателя. До края на срещата домакините потърсиха победно попадение, но не стигнаха до такова.

Така Сасуоло събра 15 точки в актива си и е 12-и в класирането, където Каляри е предпоследен с едва 7 спечелени пункта.