Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Арнаутович пречупи Специя, Петко Христов остана резерва

Болоня спечели с 1:0 гостуването си на Специя. Единственото попадение реализира Марко Арнаутович в 83-ата минута от дузпа. Българският национал Петко Христов остана на резервната скамейка и не влезе в игра.

С този успех Болоня вече е в топ 10 и има 21 точки, колкото имат Лацио, Фиорентина и Ювентус. Специя е с една точка над зоната на изпадащите.

Арнаутович имаше възможност да открие още в началото, но ударът му от воле мина покрай вратата. Болоня имаше предимство и създаде множество положения пред вратата на домакините. Удар с глава на Сумаоро облиза гредата, а малко преди почивката Муса Бароу нацели гредата с нисък удар. Вратарят на Специя имаше доста повече работа, а домакините доста рядко успяваха да създадат нещо в предни позиции.

Бароу удари отново гредата след подаване на Арнаутович. Болоня стигна до победния гол в 83-ата минута. Удар от фаул на Арнаутович бе отклонен с ръка от Нзола, който се опита да предпази лицето си, и съдията отсъди дузпа. В заключителните секунди Мартин Ерлич имаше шанс да изравни, но ударът му с глава мина покрай вратата.