Церемония "Футболист на годината 2021"

Наполи изпусна победата срещу Сасуоло, ВАР спаси „партенопеите“ от късна загуба

Отборите на Сасуоло и Наполи завършиха наравно 2:2 на "Мапей" в драматичен двубой от междинния 15-и кръг в Серия А. Гостите поведоха с два гола, но допуснаха домакините да заличат преднината им и дори да отбележат победно попадение в добавеното време, но то беше отменено от ВАР.

Преди почивката не падна нито един гол, като двата тима бяха запазили шоуто за втората част. Така в 51-ата минута Фабиан Руис откри резултата в полза на „партенопеите“ с шут по земя от границата на наказаталеното поле. Само осем минути по-късно асистентът за първия гол Пьотър Жиелински подаде топката на Дрис Мертенс, който пък я прати в противниковата мрежа за 2:0 в полза на гостите.

„Неровердите“ обаче показаха, че разполагат с несломим дух, и успяха да наваксат изоставането си в резултата. В 71-ата минута Джанлука Скамака се разписа с невероятно воле, след като овладя подадената му от Йоргос Кириакопулос топка на гърди. В 89-ата минута пък Джан Марко Ферари беше точен с глава след центриране от фал на Доменико Берарди. В добавеното време Грегоар Дефрел реши, че е отбелязал победен гол за домакините. Той обаче беше отменен от ВАР, тъй като преди това Берарди отне топката от Амир Рахмани с помощта на нарушение.

Неаполитанците дадоха три жертви в този двубой, след като Лоренцо Инсиние, Фабиан и Калиду Кулибали напуснаха терена с контузии. Така те се присъединяват към Виктор Осимен и Андре-Франк Замбо Ангиса, които също са в лазарета на клуба отскоро. Наставникът Лучано Спалети пък за втори път през сезона беше изгонен с директен червен картон за протест към съдията след втория гол на домакините. Така той няма да води тима в съботния сблъсък с Аталанта на "Диего Армандо Марадона", като е много вероятно да не може да разчита и на нито един от изброените футболисти с травми.

Въпреки равенството Наполи остава на първото място в класирането с 36 точки, но само с една повече от втория Милан и с две пред третия Интер. Сасуоло пък е на 11-ата позиция с 19 спечелени пункта и за пореден път показа, че умее да създава проблеми на водещите тимове след победите в гостуванията си на Ювентус (2:1) и Милан (3:1).