Петко Христов се завърна в игра при разгром от Аталанта

Отборът на Аталанта постигна убедителна победа с 5:2 при домакинството си на Специя от 13-ия кръг на Серия А. Цял мач за „орлетата“ изигра българският национал Петко Христов, който пропусна предишния двубой на тима си заради лека травма.

Гостите изненадващо поведоха в резултата в 11-ата минута. Тогава Даниеле Верде нанесе далечен шут, а Хуан Мусо го отрази. След това обаче топката срещна напречната греда, а с воле Мбала Нзола я прати във вратата и така той прекрати головата си суша. Бергамаските бързо изравниха в 18-ата минута, когато Давиде Дзапакоста се справи с двама противникови играчи и центрира. Дуван Сапата се размина с топката, но Марио Пашалич беше на точното място, за да се разпише.

В 33-ата минута Джакопо Сала спря опасен удар на Йоаким Меле с ръка и след дълго преглеждане с ВАР съдията отсъди дузпа. Сапата я изпълни слабо и Иван Проведел изби топката. Главният рефер обаче нареди дузпата отново да бъде бита заради нахлуване на играчи в наказателното поле и това, че вратарят не бил стъпил на голлинията. От втория си опит Сапата беше много по-убедителен и донесе обрата в мача. В 41-ата минута именно той се пребори с Христов за топката и я подаде на Пашалич, който отбеляза втория си гол в двубоя.

В 49-ата минута българският защитник си изкара жълт картон за фал срещу Теун Коопмейнерс. В 83-ата минута Пашалич се отчете и с асистенция, след като подаде за гола на резервата Луис Муриел. В 89-ата минута друга резерва – Руслан Малиновски, също успя да вкара попадение, след като Проведел не успя да се справи с неговия далечен шут. В добавеното време Нзола стигна до втория си гол в срещата, след като се разписа след центриране от корнер за крайното 5:2.

Така Аталанта остава четвърти в класирането, но вече с 25 точки в актива си. Специя пък продължава да бъде 16-и с 11 спечелени пункта.