Хебър отнесе Берое за 8 от 8🏐

Шампионът Хебър (Пазарджик) продължава непобеден и без загубен гейм в Efbet Супер Волей, след като записа 8-а поредна победа. "Тигрите" отнесоха Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:12, 25:9, 25:12) в последната среща от 9-ия кръг на шампионата. Срещата се игра в "Арена Асарел" в Панагюрище заради ремонт на зала "Васил Левски" в Пазарджик за предстоящите домакински мачове на Хебър в Шампионската лига.

Така шампионите са втори във временното класиране с 8 победи от 8 мача и 24 точки, но и мач по-малко. Във вторник (7 декември) от 18,30 часа Хебър ще изиграе отложеното дерби от 3-ия кръг срещу ЦСКА. В редовния 10-и кръг пък пазарджиклии ще приемат лидера Пирин (Разлог), който е с 9 победи от 9 мача до момента. Това дерби ще бъде в петък (10 декември) от 18,30 часа.

Берое пък остава на предпоследното 15-о място с едва 1 победа, 8 загуби и 3 точки. В следващия кръг старозагорци са гости на "червените". Срещата е в събота (11 декември) от 16,00 часа.

Хебър постигна експресен успех, приключвайки мача за 58 минути игра. Треньорският щаб начело с Мартин Коста Бланко даде възможност на повече играчи за изява, но въпреки това шампионите се изявиха в пълния си блясък и не позволиха никаква съпротива. Във втория гейм "тигрите" оставиха Берое на едва 9 точки, а общо позволи да запише едва 31 точки в целия мач.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 3:0 (25:12, 25:9, 25:12)
ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър 10, Тодор Алексиев 4, Якопо Масари 6, Теодор Тодоров 2, Виктор Йосифов - Петър Каракашев-либеро (Иван Станев, Мартин Симеонов 1, Пламен Шекерджиев 3)
Старши треньор: МАРТИН БЛАНКО КОСТА
БЕРОЕ 2016: Денимир Димитров, Иван Чолев 4, Симеон Александров 3, Руси Желев 1, Милослав Димов 2, Алексей Землянко 2 - Мартин Иванов-либеро (Иван Тасев 2, Георги Захариев)
Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ.