ЦСКА без проблеми срещу Локо (Пловдив) в Efbet Супер Волей🏐

Волейболният отбор на ЦСКА записа лесна 6-а победа в Efbet Супер Волей, след като момчетата на Александър Попов се наложиха без проблеми като гости на Локомотив (Пловдив) с 3:0 (25:17, 25:16, 25:19) в мач от 9-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Сила".

"Червените" остават на 7-о място във временното класиране с 6 победи, 2 загуби и 18 точки, но и среща по-малко. Във вторник (7 декември) от 18,30 часа ЦСКА ще изиграе отложеното дерби от 3-ия кръг срещу шампионите от Хебър в Пазарджик. В редовния 10-и кръг пък армейците ще приемат Берое 2016 (Стара Загора). Тази среща ще бъде следващата събота (11 декември) от 16,00 часа.

Локомотив пък е на 14-о място с едва 1 победа, 7 загуби, 3 точки и също мач по-малко. В следващия кръг пловдичани ще гостуват на Ботев (Луковит). Двубоят е в петък (10 декември) от 18,30 часа.

Двата тима тръгнаха равностойно в началото на първата част, след което "червените" поведоха. В следващите минути момчетата на Сашо Попов доминираха изцяло и не допуснаха изненада - 25:17. Армейците бяха по-категорични във втория гейм и без проблем увеличиха аванса си след 25:16. Третата част тръгна идентично на първата с равностойна игра. След 7-ата точка ЦСКА отново излезе напред и остана стабилен, въпреки опитите на домакините от Локомотив да скъсят дистанцията - 25:19 и 3:0 за "червените".

Най-полезен за ЦСКА отново бе египетският диагонал Реда Хайкал с 16 точки (2 блока и 54% ефективност в атака - +11) за победата. Георги Татаров добави още 14 точки (1 блок, 2 аса, 52% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане - +8) за успеха.

За тима на Локомотив капитанът Венцислав Георгиев се отчете със скромните 10 точки (1 блок, 1 ас и 30% ефективност в атака).

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА 0:3 (17:25, 16:25, 19:25)

ЛОКОМОТИВ: Чоно Пенчев 1, Венцислав Георгиев 10, Борислав Чукалов 3, Димитър Божилов 4, Мартин Палийски 2, Петър Бъчваров 8 - Петко Иванов-либеро (Константин Бишуров 1, Теодор Пеев, Теодор Стратиев)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ

ЦСКА: Добромир Димитров 4, Реда Хайкал 16, Георги Татаров 14, Мартин Павлов 6, Андрей Христов 6, Иван Латунов 7 - Кристиян Петров-либеро (Стефан Въртигов)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.