Левски удари Славия за 5-а поредна победа в Efbet Супер Волей🏐

Волейболистите на Левски успяха да запишат 5-а поредна и общо 6-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Воденият от Андрей Жеков тим победи Славия с категоричното 3:0 (25:18, 25:12, 25:20) в мач от 9-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

15 Efbet Супер Волей: Славия - Левски София 🏐

Така "сините" имат 6 победи, 3 загуби и 20 точки, като преди края на останалите срещи от кръга, са на 5-о място във временното класиране. Славия пък е на 11-а позиция с 2 победи, 6 загуби и 5 точки, но и мач по-малко. В следващия, предпоследен, 10-и кръг от първия полусезон Левски ще гостува на Добруджа 07 (Добрич), а "белите" ще са домакини на Марек Юнион Ивкони (Дупница). Срещите са съответно следващата събота (11 декември) и петък (10 декември) от 18,00 часа.

Двата тима тръгнаха равностойно в първия гейм на срещата, след което "сините" поеха инициативата. До края играчите на Андрей Жеков не срещнаха проблеми и поведоха в мача след 25:16. Във втория гейм от Левски диктуваха играта изцяло за крайното 25:12. Левскарите продължиха да диктуват играта и в третия гейм, като взеха добра преднина от начало и постепенно тя нарастна. Левски записа чиста победа след малко повече от час игра след 25:20 и 3:0.

Най-полезен за Левски стана Венислав Антов с 12 точки (2 аса и 67% ефективност в атака - +7) за победата. Самуил Вълчинов добави още 10 точки (1 блок, 75% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане - +7) за успеха.

За домакините от Славия единственият с двуцифров актив беше Апостол Боянов с 12 точки (1 ас и 48% ефективност в атака - +1).

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:3 (18:25, 12:25, 20:25)

СЛАВИЯ: Александър Борисов, Апостол Боянов 12, Божидар Георгиев 6, Васил Николов, Виктор Бодуров 4, Цветослав Николовски 4 - Христо Колев-либеро (Тони Павлов, Виктор Недялков 5, Николай Градинарски, Алекси Мицев-либеро)

Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ

ЛЕВСКИ: Владимир Станков 3, Венислав Антон 12, Самуил Вълчинов 10, Гордън Люцканов 5, Светослав Гоцев 4, Николай Захариев 5 - Дамян Колев-либеро (Лазар Бучков 2, Кристиян Титрийски 3, Владимир Гърков 1, Симеон Николов)

Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ.

Снимки: Национална волейболна лига (НВЛ), start-photo.bg