Нефтохимик без проблеми срещу Ботев (Луковит) в Efbet Супер Волей🏐

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 6-а поредна и общо 8-а победа в Efbet Супер Волей. Момчетата на Николай Желязков надиграха категорично като гости Ботев (Луковит) с 3:0 (25:15, 25:14, 25:20) в изтеглен мач от 9-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Чавдар" в Етрополе.

Нефтохимик тръгна с измъчена, но ценна победа над Шеноа за Купата на CEV 🏐

Успехът идва само два дни след победата на бургазлии във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV, където надделяха много трудно като гости на швейцарския Шеноа с 3:2 гейма в първия мач от 1/16-финала помежду им.

Така вицешампионите са втори във временното класиране с 8 победи, 1 загуба и 22 точки, но преди изиграването на останалите срещи от кръга. Ботев пък е 12-и с едва 1 победа, 8 загуби и 5 точки. В следващия, предпоследен, 10-и кръг от първия полусезон Нефтохимик ще гостува на Раковски 1964 (Севлиево), докато луковитци са домакини на Локомотив (Пловдив). Мачовете са съответно следващата събота (11 декември) от 18,00 часа и в петък (10 декември) от 18,30 часа.

Двата отбора тръгнаха равностойно в първия гейм, след което гостите от Нефтохимик набраха инерция и дръпнаха. До края домакините от Ботев имаха своите възможности, но опитът на бургазлии надделя и Нефтохимик затвори гейма с убедителното 25:15. Във втората част доминацията на вицешампионите бе от самото начало, като без проблем увеличиха аванса си на 2:0 след 25:14. Третата част тръгна силно за Ботев, които владееха положението до средата на частта. След 17-та точка обаче Нефтохимик отново пое инициативата и в крайна сметка стигна до чиста победа след 25:20 и 3:0.

Най-полезни за Нефтохимик станаха Юлиус Фиркал (1 ас, 72% ефективност в атака и 71% позитивно посрещане - +11) и Николай Колев (3 блока, 3 аса и 73% ефективност в атака - +12) с по 14 точки за победата. За тима на Ботев със същия актив завърши Илиян Иванов (2 блока, 1 ас и 38% ефективност в атака - +2).

БОТЕВ (ЛУКОВИТ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 0:3 (15:25, 14:25, 20:25)

БОТЕВ: Христо Петков 2, Илиян Иванов 14, Калоян Калчев 4, Мирослав Братанов 10, Пламен Тодоров 5, Борис Борисов 4 - Даниел Николаев-либеро (Преслав Павлинов, Любомир Топалов 3)

Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ

НЕФТОХИМИК 2010: Любослав Телкийски 4, Николай Учиков 8, Юлиус Фиркал 14, Калоян Балабанов 9, Николай Колев 14, Венцислав Трифонов 6 - Мартин Иванов-либеро

Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.