Монтана нанесе втора загуба на Дея Спорт 🏐

Волейболистите на Монтана нанесоха второ поражение на Дея Спорт (Бургас) в Efbet Супер Волей.

Възпитаниците на Даниел Пеев сразиха бургазлии с 3:0 (25:18, 25:23, 25:19) пред 100 зрители в зала „Младост“ в Монтана.

Волейболистите на Монтана поведоха с 4 точки в средата на първата част – 16:12. Пайп на Тодор Вълчев и 13:17. При 19:14 Венцислав Симеонов взе прекъсване за Дея Спорт . Радослав Попов атакува по блокадата за 22:18. Жулен Георгиев атакува мощно от зона 4 за 23:18. Димитър Калчев атакува технично по блокадата и Монтана спечели първата част с 25:18.

Волейболистите на Дея поведоха с 10:9 в началото на втората част. Атака на Георги Братоев и 13:12 за бургазлии. Монтана изравни при 19:19. Това стана, след като малко преди това Георги Братоев получи жълт картон, след като оспорва съдийско решение, че няма блокада. Но при видео-чалънджа се видя ясно, че Братоев прави блокада... Дея поведе с 21:20 след пайп на Тодор Вълчев. Жулиен Георгиев изравни при 21:21. Домакините стигнаха до геймбол при 24:22. Блокаут на Жулиен Георгиев донесе успех на Монтана във втората част с 25:22.

Домакините поведоха със 7:4 в началото на 3-ия гейм. Жулиен Георгиев направи 8:4. Димитър Калчев атакува технично за 13:8. Бургазлии съумяха да намалят разликата само на 1 точка при 13:14. Единична блокада на Мартин Кръстев и 17:14. Волейболистите на Монтана поведоха с 20:15. Георги Братоев и компания намалиха до 19:21. Георги Братоев атакува в аут и Монтана стегна до мачбол. Двоен блок срещу Леон Тончев донесе успеха на монтаначани в третата част 25:19 и 3:0 гейма в мача.

За най-полезен MVP на мача бе избран Стефан Чавдаров.

Монтана записа 7 победи и с актив от 21 точки се изкачи на 4-о място във временното класиране.

От своя страна Дея е със същия актив от седем победи, две загуби, но с 20 точки отстъпи в своите позиции е вече е пети в подреждането.

МОНТАНА – ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) 3:0 (25:18, 25:23, 25:19)
МОНТАНА: Максимилиан Талер 2, Жулиен Георгиев17, Димитър Калчев 7, Радослав Попов 18, Стефан Чавдаров 10, Мартин Кръстев 6 – Мартин Божилов-либеро (Любослав Симеонов, Методи Методиев-либеро)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
ДЕЯ: Георги Братоев 1, Виталий Василиев 6, Тодор Вълчев 17, Леон Тончев 6, Стипе Перич 4, Денис Чавдаров 3 – Гейдж Уорсли-либеро (Георги Петров, Борислав Николов)
Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ.