Дунав даде само гейм на Марек в Дупница🏐

Волейболният отбор на Дунав (Русе) постигна 4-а победа в Efbet Супер Волей, след като даде само гейм и се наложи като гост на Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:16, 25:21, 21:25, 25:19) в среща от 9-ия кръг на шампионата, играна тази вечер в зала "Спортна".

12 Efbet Супер Волей: Марек Юнион Ивкони (Дупница) - Дунав (Русе) 🏐

По този начин двата тима си размениха местата във временното класиране. Русенци са вече 8-и с 4 победи, 5 загуби и 13 точки, а Марек са на 9-о място също с 4 победи и 5 загуби, но с 11 точки. В предпоследния 10-и кръг от първия полусезон Дунав ще бъде домакин на приятната изненада Дея спорт (Бургас), докато дупничани ще гостуват на Славия. Мачовете са съответно в събота (11 декември) и петък (10 декември) от 18,00 часа.

Първата част тръгна под диктовката на гостите от Дунав, които владееха положението през цялото време за крайното 25:16. В началото на втория гейм играта беше равностойна, но след 14-та точка русенци отново поеха инициативата. До края доминацията им се запази и авансът се увеличи на 2:0 след 25:21.

В третата част Марек поведе с 11:6, след което допусна серия на Дунав и изравняване. Играчите на Пламен Христов набраха инерция и излязоха напред. На няколко пъти дупничани се доближиха, и в крайна сметка отново взеха нещата в свои ръце след 19-а точка. Момчетата на Найден Найденов останаха стабилни и намалиха пасива си след 25:21. В решителния четвърти гейм Дунав отново поведе. До края гостите продължиха да диктуват играта, като надиграха съперника в атака и се поздравиха с победата след 25:19 и 3:1.

Най-полезен за Дунав стана Стефан Иванов със страхотните 25 точки (1 блок, 1 ас, 61% ефективност в атака и 32% позитивно посрещане - +18) за победата. Петър Христосков пък добави още 20 точки (2 блока, 1 ас и 40% ефективност в атака - +12) за успеха.

За домакините от Марек капитанът Димитър Дулчев заби 24 точки (1 ас и 53% ефективност в атака - +21). Цветелин Цветанов се отчете с още 16 точки (2 блока, 3 аса, 42% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане - +10), но и това не помогна за победа.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ДУНАВ (РУСЕ) 1:3 (16:25, 21:25, 25:21, 19:25)

МАРЕК: Стефан Узунов 1, Димитър Дулчев 24, Цветелин Цветанов 16, Лука Костик 3, Ивайло Дамянов 12, Любчо Янков 9 - Димитър Механджийски-либеро (Преслав Мартинов, Георги Бъчваров, Георги Спасов-либеро)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ

ДУНАВ: Стилиян Асенов 4, Петър Христосков 20, Стефан Иванов 25, Ангел Павлов 13, Стивън Димитров 8, Борислав Манолов 1 - Симеон Добрев-либеро (Георги Георгиев)

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ.

Снимки: Национална волейболна лига (НВЛ), start-photo.bg