Добруджа с чиста победа над Сливнишки герой🏐

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха втора поредна и общо 4-а победа в Efbet Супер Волей. Воденият от Лазар Лазаров тим надигра като гост Сливнишки герой (Сливница) с 3:0 (25:20, 25:15, 28:26) в среща от 9-ия кръг на шампионата, играна тази вечер в зала "Арена Сливница".

Така добричлии са на 9-о място във временното класиране с 4 победи, 5 загуби и 12 точки. Сливнишки герой пък е 13-и с едва 1 победа, 6 загуби и 4 точки, но и два мача по-малко. В предпоследния 10-и кръг от първия полусезон Добруджа е домакин на Левски, докато играчите на Мартин Стоев са гости на Монтана. Срещите са съответно в събота (11 декември) и петък (10 декември) от 18,00 часа.

Гостите от Добруджа доминираха изцяло в първите две части от срещата и закономерно поведоха в резултата след 25:20 и 25:15. Възходящата линия на момчетата на Лазар Лазаров продължи и в третия гейм, като дръпнаха с 12:9. Впоследствие домакините от Сливнишки герой наваксаха и изравниха. Играта продължи точка за точка, като след 17-та точка поеха инициативата. Сливничани успяха да стигнат първи до геймбол, но не успяха да го оползвотрят. От своя страна добричлии на три пъти бяха близо до затваряне на мача, но това се случи едва след 28:26 за крайното 3:0.

Най-полезен за Добруджа бе Явор Генов със 17 точки (1 ас, 62% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане - +8) за победата. Георги Михалев добави още 14 точки (61% ефективност в атака - +5) за успеха. За домакините от Сливнишки герой Мариян Наков бе единственият с двуцифрен актив - 10 точки (2 аса и 38% ефективност в атака - +4).

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ (СЛИВНИЦА) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 0:3 (20:25, 15:25, 26:28)

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ: Стоил Палев 4, Костадин Стойков 3, Ерик Стоев 7, Методи Ананиев 5, Павел Душков 1, Георги Левенов 6 - Борис Димов-либеро (Мариян Наков 10, Иван Тасев 2, Валери Тодоров, Георги Митов-либеро)

Старши треньор: МАРТИН СТОЕВ

ДОБРУДЖА 07: Николай Манчев 4, Георги Михалев 14, Явор Генов 17, Златко Кьосев 10, Светослав Арнаудов 7, Александър Кордев 8 - Николай Тодоров-либеро (Христо Енков, Самуил Василев-либеро)

Старши треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ.