Добруджа с едва 3-а победа в първенството

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа едва 3-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Воденият от Лазар Лазаров тим победи без особени проблеми като гост Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:19, 26:24, 25:22) в среща от 8-ия кръг, играна тази вечер в зала "Иван Вазов".

По този начин добричлии са 10-и във временното класиране с 3 победи, 5 загуби и 9 точки. Берое пък е на 14-о място в таблицата със само 1 победа, 7 загуби и 3 точки. В следващия 9-и кръг Добруджа гостува на Сливнишки герой (Сливница), а старозагорци са гости на шампиона Хебър (Пазарджик) в "Арена Асарел" в Панагюрище. И двата мача са в събота (4 декември) съответно от 17,00 и 18,30 часа.

Първата част на мача тръгна с леко предимство на домакините от Берое - 3:1 и 4:2, но впоследствие Добруджа пое инициативата и не срещна повече проблеми - 25:19. Във втория гейм гостите от Добрич водеха до 22:20, но допуснаха изравняване. Старозагорци имаха дори един геймбол, но Добруджа съумя да се събере и да спечели гейма след 26:24. Третата част отново започна с преднина за Берое, но от Добруджа набраха инерция и взеха своето от срещата - 25:22 и 3:0.

Най-полезни за Добруджа станаха Георги Михалев (1 ас и 52% ефективност в атака - +9) и Явор Генов (3 блока, 57% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане - +8) с 16 и 15 точки за победата.

За домакините от Берое Иван Чолев (1 блок и 52% ефективност в атака - +6) и Симеон Александров (1 ас, 48% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане - +5) приключиха с 14 и 13 точки.

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 0:3 (19:25, 24:26, 22:25)

БЕРОЕ 2016: Денимир Димитров 4, Иван Чолев 14, Симеон Александров 13, Руси Желев 7, Милослав Димов 4, Алексей Землянко 7 - Мартин Иванов-либеро (Иван Тасев, Мартин Делиев)

Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ

ДОБРУДЖА 07: Николай Манчев 3, Георги Михалев 16, Явор Генов 15, Златко Кьосев 8, Светослав Арнаудов 3, Александър Кордев 6 - Николай Тодоров-либеро (Георги Чалъков 1, Димитър Василев)

Старши треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ.