Шампионът Хебър мина чисто и през Сливнишки герой 🏐

Шампионът Хебър (Пазарджик) продължава без загубен гейм в Efbet Супер Волей, след като постигнаха 7-а поредна победа. "Тигрите" надиграха чисто като гости и Сливнишки герой (Сливница) с 3:0 (25:12, 25:15, 30:28) в мач от 8-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Арена Сливница".

По този начин шампионите са втори във временното класиране със 7 победи от 7 мача и 21 точки, но и среща по-малко. Сливнишки герой пък остава на 11-о място с едва 1 победа, 5 загуби, 4 точки и два мача по-малко.

В следващия 9-и кръг Хебър ще приеме Берое 2016 (Стара Загора) в "Арена Асарел" в Панагюрище, докато играчите на Мартин Стоев са домакини на Добруджа 07 (Добрич). И двете срещи са в събота (4 декември).

След близо месец отсъствие на терена за Хебър отново в игра се завърна централният блокировам и национал Теодор Тодоров, който се възстановяваше от контузия. Официален дебют за шампионите в първенството пък направи 16-годишния Иван Сарафов, който е един от младите и перспективни играчи от школата на клуба.

"Тигрите" от Пазарджик доминираха изцяло в първите два гейма, като буквално прегазиха съперника. Едва в третата част домакините от Сливнишки герой показаха възможности, както и че имат характер. Двата тима започнаха равностойно, а играта точка за точка се запази докрай. Все пак, класата и опитът на Хебър си казаха думата и шампионите не допуснаха изненади, като затвориха мача след 30:28 и 3:0.

Най-резултатен за Хебър бе Якопо Масари с 14 точки (1 блок, 3 аса, 53% ефективност в атака и 55% позитивно посрещане - +8) за победата.

А Теодор Тодоров (4 блока и 90% ефективност в атака - +11), който се завърна в игра след контузия, и Брадли Гънтър (2 блока, 2 аса и 43% ефективност в атака - +5) добавиха по 13 точки за успеха.

За домакините от Сливнишки герой Мариян Наков беше единственият с двуцифров актив - 10 точки (2 блока и 27% ефективност в атака).

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ (СЛИВНИЦА) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (12:25, 15:25, 28:30)

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ: Стоил Палев 4, Мариян Наков 10, Методи Ананиев 9, Ерик Стоев 6, Павел Душков 5, Георги Левенов 3 - Георги Митов-либеро (Валери Тодоров, Иван Тасев, Борис Димов-либеро)

Старши треньор: МАРТИН СТОЕВ

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев 4, Брадли Гънтър 13, Якопо Масари 14, Тодор Алексиев 9, Теодор Тодоров 13, Виктор Йосифов 5 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов 3, Иван Сарафов 1, Пламен Шекерджиев, Петър Каракашев-либеро)

Старши треньор: МАРТИН БЛАНКО КОСТА.