Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Монтана с лесна 6-а поредна победа🏐

Волейболистите на Монтана се поздравиха с 6-а поредна победа за сезона в Efbet Супер Волей. Воденият от Даниел Пеев тим надигра лесно и категорично като гост Локомотив (Пловдив) с 3:0 (25:14, 25:19, 25:17) в мач от 8-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Сила".

Така, преди края и на последния мач от кръга между Дея спорт и ЦСКА, монтанчани са на 4-о място с 6 победи, 2 загуби и 18 точки. Локомотив пък е 13-и с едва 1 победа, 5 загуби и 3 точки, но и два мача по-малко. В следващия 9-и кръг Монтана е домакин именно на Дея спорт, докато пловдичани ще приемат "червените". Срещите са съответно в петък (3 декември) от 18,30 часа и в неделя (5 декември) от 18,00 часа. Преди това пък "железничарите" ще са домакини на Славия в отложен двубой от 1-ия кръг. Този мач е в сряда (1 декември) от 18,00 часа.

Монтанчани започнаха ударно в срещата, като доминираха напълно в първия гейм и го затвориха с повече от добра преднина - 25:14. Гостите отново имаха водеща роля във втората част, но в средата й позволиха волейболистите на Локомотив да се доближат напълно и да изравнят. Не се случи нищо повече и Монтана поведе с 2:0 след 25:19. Доминацията на Монтана продължи и в третия гейм и момчетата на Даниел Пеев записаха чиста победа за малко повече от час.

Радослав Попов стана най-полезен за Монтана с 10 точки (1 ас, 50% ефективност в атака и 62% позитивно посрещане - +6) за победата. Жулиен Георгиев, Мартин Кръстев и резервата Любослав Симеонов пък добавиха по 9 точки за успеха.

За домакините от Локомотив Петър Бъчваров завърши с едва 6 точки.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - МОНТАНА 0:3 (14:25, 19:25, 17:25)

ЛОКОМОТИВ: Чоно Пенчев 2, Теодор Стратиев 3, Димитър Божилов 1, Борислав Чукалов 4, Мартин Палийски 4, Петър Бъчваров 6 - Георги Узунов-либеро (Константин Бушуров 4, Теодор Пеев, Петко Иванов-либеро)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ

МОНТАНА: Максимилиан Талер 1, Жулиен Георгиев 9, Радослав Попов 10, Димитър Калчев 8, Стефан Чавдаров 4, Мартин Кръстев 9 - Мартин Божилов-либеро (Любослав Симеонов 9, Стефан Георгиев 1, Методи Методиев-либеро)

Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.