Нефтохимик измъкна победа над Дунав след драма

Вицешампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) записа много трудна 5-а поредна и общо 7-а победа в Efbet Супер Волей. Играчите на Николай Желязков измъкнаха драматичен успех у дома над Дунав (Русе) с 3:2 (15:25, 28:26, 25:20, 26:28, 15:13) в мач от 8-ия кръг на шампионата.

17 Efbet Супер Волей: Нефтохимик 2010 (Бургас) - Дунав (Русе) 3:2 🏐

Така, преди последните две срещи от кръга утре, бургазлии са на 3-о място във временното класиране със 7 победи, 1 загуба и 19 точки. Дунав пък е 9-и с 3 победи, 5 загуби и 10 точки. В 9-ия кръг Нефтохимик ще гостува на Ботев (Луковит), докато русенци са гости на Марекк Юнион Ивкони (Дупница). Срещите са съответно в четвъртък (2 декември) от 18,00 часа и в петък (3 декември) от 17,30 часа.

Домакините от Нефтохимик не започнаха по най-добрият начин в мача, като загубиха първия гейм с 15:25. От другата страна на мрежата, гостите от Дунав амбицирани да покажат най-доброто срещу вицешампиона, стартираха отлично в мача. Срещата продължи с големи амплитуди, като се стигна до интригуващи ситуации и сублимни моменти, това доведе и до размяна на водачеството в геймовете. Русенци се раздадаха и затрудниха максимално вицешампионите. Въпреки всички проблеми, Нефтохимик спечели във важните моменти и не позволи изненади. В тайбрека интригата бе пълна, но домакините показаха устойчивост и опит и наложиха волята си с 15:13, а с това се поздравиха и с крайната победа с 3:2.

Нов много силен мач за Нефтохимик направи Николай Учиков, който бе бе над всички със страхотните 30 точки (1 блок и 47% ефективност в атака - +20) за победата. Юлиус Фиркал пък добави още 19 точки (2 блока, 1 ас, 36% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане - +3) за успеха.

От друга страна Петър Христосков заби 27 точки (1 блок и 40% ефективност в атака - +12) за тима на Дунав. Ангел Павлов се отчете с 14 точки (1 блок, 2 аса, 44% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане - +5), но и това не беше достатъчно за победа.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ДУНАВ (РУСЕ) 3:2 (15:25, 28:26, 25:20, 26:28, 15:13)

НЕФТОХИМИК 2010: Любослав Телкийски 7, Николай Учиков 30, Юлиус Фиркал 19, Калоян Балабанов 14, Николай Колев 7, Венцислав Трифонов 6 - Мартин Иванов-либеро (Тодор Димитров, Ивайло Лалов)

Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ

ДУНАВ: Стилиян Асенов 7, Петър Христосков 27, Ангел Павлов 14, Стефан Иванов 10, Стивън Димитров 10, Борислав Манолов 8 - Симеон Добрев-либеро (Георги Георгиев)

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ.

Снимки: Национална волейболна лига (НВЛ), start-photo.bg