Марек с измъчена победа над Ботев (Луковит) в в Efbet Супер Волей

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) постигнаха много измъчена 4-а победа в Efbet Супер Волей. Момчетата на Найден Найденов надделяха драматично вкъщи над Ботев (Луковит) с 3:2 (25:15, 25:18, 21:25, 24:26, 15:13) в среща от 8-ия кръг на първенството, играна тази вечер.

Така дупничани остават на 8-о място във временното класиране с 4 победи, 4 загуби и 11 точки. Ботев пък е 11-и с едва 1 победа, 7 загуби и 5 точки. В 9-ия кръг Марек ще приеме Дунав (Русе), а луковитци ще са домакини на вицешампиона Нефтохимик 2010 (Бургас). Мачовете са съответно в петък (3 декември) от 17,30 часа и в четвъртък (2 декември) от 18,00 часа.

Домакините от Марек започнаха ударно в първия гейм на мача, повеждайки с огромна разлика - 12:1. Дупничани запазиха преднината си, до края въпреки опитите на Ботев да навакса малко от изоставането си. Така Марек поведе след 25:15. Във втория гейм играта тръгна почти равностойно, след което дупничани отново поеха инициативата. Гостите от Луковит се доближиха на няколко пъти и дори поведоха при 18:17, но не успяха да удържат темпото. Марек отново дръпна, за да поведе с 2:0 след 25:18.

Третата част стартира с игра на амплитуди, но впоследствие Ботев поведе в резултата. Момчетата на Пламен Тодоров заиграха вдъхновено и поддържаха добра преднина. Домакините от Марек се опитаха да скъсят дистанцията, но все пак луковитци спечелиха гейма след 25:21. В четвъртия гейм играчите на Найден Найденов дръпнаха с 9:7, след което двата тима продължиха равностойно. Повратен момент бе 18-а точка, след която дупничани поведоха, но играчите на Ботев се мобилизираха и изравниха. Интригата се запази в следващите минути, като гостите показаха воля и дух и спечелиха частта след 26:24. Така мачът влезе в тайбрек.

Там Ботев тръгна ударно с 3:0. Марек намали част от преднината, оставайки само на точка зад съперника. Ботев "остана на нокти", но бе стабилен и не се огъна, въпреки атаките на домакините. Драмата до края бе пълна, но в крайна сметка Марек измъкна победата след 15:13 и 3:2.

Страхотен мач за Марек изигра капитанът Димитър Дулчев, който бе над всички и заби 30 точки (5 блока!, 4 аса и 48% ефективност в атака - +17) за победата. Цветелин Цветанов добави още 17 точки (3 блока, 41% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане - +5) за успеха.

За тима на Ботев Илиян Иванов реализира 24 точки (1 блок и 43% ефективност в атака - +8), а Мирослав Братанов се отчете с още 17 точки (2 аса, 45% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане - +3), но и това не бе достатъчно за победа.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - БОТЕВ (ЛУКОВИТ) 3:2 (25:15, 25:18, 21:25, 24:26, 15:13)

МАРЕК: Стефан Узунов 2, Димитър Дулчев 30, Цветелин Цветанов 17, Лука Костик 8, Любчо Янков 15, Ивайло Дамянов 13 - Димитър Механджийски-либеро (Георги Бъчваров, Илиян Илиев 1)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ

БОТЕВ: Христо Петков 2, Илиян Иванов 24, Мирослав Братанов 17, Калоян Калчев 5, Пламен Тодоров 9, Любомир Топалов - Цветослав Цаков-либеро (Борис Борисов 7)

Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ.