Пирин (Разлог) с 8 от 8 🏐

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) все още е непобеден в Efbet Супер Волей, след като записа 8-а поредна победа. Възпитаниците на играещия треньор Благовест Катранджиев се наложиха категорично у дома над Славия с 3:0 (25:20, 25:11, 25:21) в среща от 8-ия кръг, игран тази вечер в зала "Септември".

Така разложани остават еднолично начело във временното класиране с 8 победи от 8 мача и 24 точки. Славия пък е на предпоследното 15-о място с едва 1 победа, 5 загуби и 2 точки, но и два мача по-малко. В следващия 9-и кръг Пирин е отново домакин, но този път на Раковски 1964 (Севлиево), докато "белите" ще играят с Левски. И двата мача са в петък (3 декември) от 18,00 часа. Преди това в сряда (1 декември) от 18,00 часа Славия ще гостува на Локомотив (Пловдив) в отложен мач от първия кръг.

През по-голямата част от първия гейм играта бе на амплитуди, след което домакините от Пирин поеха напълно инициативата и поведоха в резултата след 25:20. Във втората част разложани бяха повече от категорични - 25:11 и 2:0. Третата част отново премина под диктовката на Пирин и те закономерно се поздравиха с победата след 25:21 и 3:0.

Пореден страхотен мач за Пирин изигра Спас Байрев, който бе над всички с 22 точки за победата и закономерно бе избран за MVP на мача.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - СЛАВИЯ 3:0 (25:20, 25:11, 25:21)

ПИРИН: Любомир Агонцев, Спас Байрев, Петър Петров, Александър Симеонов, Васил Атанасов, Костадин Гаджанов - Виктор Копанаров-либеро (Константин Нечев, Стилиян Делибосов, Димитър Праматаров)

Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ

СЛАВИЯ: Александър Борисов, Виктор Недялков, Васил Николов, Божидар Георгиев, Виктор Бодуров, Цветослав Николовски - Алекси Мицев-либеро (Апостол Боянов, Тони Павлов, Деян Тодоров)

Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ.