Арджеш на Райнов надви Университатя на Антони Иванов

Бившият халф на Левски Мартин Райнов игра цял мач и получи жълт картон при драматичната победа с 3:2 над Университатя (Крайова) в 16-ия кръг на румънското първенство. За гсотите като резерва се появи друг българин - Антони Иванов.

Университатя излезе напред в 6-ата минута с гол на Анте Рогулич, но малко по-късно останаха с човек по-малко след червен картон на Александру Крецу. До почивката Кехинде Фатай изравни за Арджеш, а подаването беше на бившия футболист на ЦСКА-София Диого Виана. През второто полувреме Джафар Ариас и Ахмед Саид дадоха солиден аванс на Арджеш, а Дан Нистор само оформи крайния резултат в 81-ата минута.

Успехът задържа Арджеш на 9-ото място в класирането с 24 точки. Университатя пък е на 3-а позиция с 28. Води шампионът ЧФР Клуж, следван от ФКСБ. Сепси на Радослав Димитров и Цветелин Чунчуков е на 11-о място, а на дъното е Академика (Клинчени) на Георги Пашов и Асен Чандъров.

Снимка: prosport.ro