Антони Иванов с жълт картон при разгромна победа на Университатя

Университатя (Крайова) постигна пета поредна победа в румънското първенство и се утвърди на второто място в класирането. Тимът на Лауренциу Регекампф срази с 5:2 Миовени, а над всички беше нападателят Андрей Иван, който вкара 4 от головете. Българският халф Антони Иванов се появи като резерва в 68-ата минута, а в добавеното време получи жълт картон.

24-годишният Иван даде аванс на Университатя с точен изстрел в 17-ата минута след пас на Дан Нистор. В 21-ата домакините получиха дузпа и Иван я превърна в гол. Само за пет минути в края на полувремето Миовени изравни с две попадения на Богдан Русу. Иван оформи хеттрика си точно преди почивката с още един гол от дузпа, а в 82-ата минута сложи край на интригата. Остана време и за още едно попадение в полза на Университатя, дело на Йован Марковичи.

Шампионът ЧФР Клуж също записа победа, макар и много трудна. Домакинското 1:0 срещу Волунтари стана факт в 89-ата минута с гол на Билел Омрани. Той беше намерен на чиста позиция от Александру Паун и разстреля вратаря на гостите. По този начин ЧФР събра актив от 36 точки, с 8 повече от Университатя. Волунтари е на пето място с 24 точки, но по-лоша голова разлика от ФКСБ и Ботошани.