ЧФР Клуж нямаше проблеми с Динамо (Б), загуба и за Университатя

Динамо (Букурещ) затъва все повече. Отборът на Пламен Илиев очаквано загуби домакинството си на шампиона ЧФР Клуж с 0:3 и се намира на предпоследното 15-о място в румънското първенство с едва 8 точки от 15 мача. Бившият страж на Левски и Лудогорец остана на резервната скамейка.

Интригата до голяма степен изчезна още до средата на първото полувреме, когато гостите вече водеха с 2:0. Резултата откри Билел Омрани в 14-ата минута, а в 17-ата се разписа Габриел Дебелю. Третото попадение беше дело на ветерана Чиприан Деак в 80-ата минута.

ЧФР има 39 точки и е убедителен водач в класирането, следван от ФКСБ и Университатя (Крайова). Отборът на Антони Иванов прекъсна поредицата си от 5 поредни победи и загуби с 0:1 от Фарул (Констанца). Иванов влезе като смяна в 79-ата минута, а малко преди това Адриан Петре вкара победния гол за Фарул.

Университатя е с 28 точки - една повече от четвъртия Ботошани. ФКСБ пък увеличи аванса си пред тима от Крайова на 3 точки след нулево равенство с Волунтари.