Арджеш и Райнов продължават със силните игри

Отборът на Арджеш (Питещ) продължава със силното си представяне в първенството на Румъния, записвайки победа с 2:1 в домакинството си на Фарул (Констанца) от 12-ия кръг. Българинът Мартин Райнов бе титуляр за домакините и бе заменен едва в добавеното време на мача като тактическа смяна за бавене на време. С този успех бе продължена серията без загуба на Арджеш откакто Райнов е в отбора - 3 победи и 2 равенства.

Иначе домакините стигнаха до успеха след две грешки в защитата на съперника. Първо в 50-ата минута Яфар Ариас получи центриране в наказателното поле, защитник се размина с топката и му позволи да се разпише за 1:0.

След това в 73-ата минута Диого Виана открадна топката от съперников играч в наказателното поле и отблизо вкара за 2:0.

В 80-ата минута гостите върнаха един гол от дузпа, отсъдена за опасна игра в пеналта и Хефте бе точен от бялата точка за 2:1.

Все пак Арджеш удържа победата и събра актив от 18 точки, като се изравни с днешния си съперник, който има същия брой точки. Двата тима делят 8-ата и 9-ата позиция м таблицата.