Райнов не игра при загуба на Арджеш

Арджеш допусна втора поредна загуба в румънската Лига 1. Мартин Райнов не игра за домакините, които отстъпиха с 0:1 на Ботошани и пропуснаха да влязат в челната шестица на класирането.

Арджеш беше по-активният отбор, но не създаде много положения пред вратата на Едуард Пап. Гостите търпеливо чакаха своя шанс и той дойде в 43-ата минута, когато Малком Еджуна се възползва от асистенция на Алин Шерони и прати топката в мрежата.

В друг мач от 15-ия кръг Киндия (Търговище) загуби с 0:1 у дома от Газ Метан. Единствения гол вкара Патрисио Матрикарди в добавеното време, а неговият отбор игра с човек по-малко от 63-ата минута след червен картон на Габриел Моура.

В класирането води ЧФР Клуж с 36 точки, пред ФКСБ с 30 и Университатя (Крайова) с 28. Арджеш е на 9-о място с 21 точки.

Снимки: prosport.ro