Манчестър Юнайтед завърши световното турне с изразителна победа (видео)

Английският шампион Манчестър Юнайтед завърши околосветското си турне с изразителна победа 5:2 над тима на Китчее С.А. от Хонконг на ужасния терен на централния стадион в административния регион. Пред над 40 000 зрители възпитаниците на Дейвид Мойс поведоха с 4:0 преди да позволят отпускане в редиците им да доведе до две попадения в тяхната врата. Уелбек, Смолинг, Фабио и Янужай дадоха солиден аванс на гостите преди Ка-Вай и Алекс да върнат Китчее в мача. Крайното 2:5 оформи младият Джеси Лингард десет минути преди последния съдийски сигнал.

Преди почивката гостите от Англия тотално доминираха събитията и реализираха три гола във вратата на противника си. Головата серия откри Дани Уелбек в 17-ата минута. Той се разписа на празна врата, след като преди него Ашли Йънг удари дясната греда зад вратаря на съперника и топката попадна в краката на Уелбек, който я прати в опразнената мрежа. Само пет минути по-късно защитникът Крис Смолинг удвои след красиво попадение с глава. Той засече центриране на Том Клевърли от дясното крило и с удар точно под гредата направи резултата 0:2.

Класическото 3:0 в полза на "червените дяволи" направи Фабио да Силва, който нахлу в наказателното поле на съперника, получи топката от Уилфред Заха и с удар по диагонала не остави шансове на вратаря на Китчее.

Втората част започна по същия начин, по който се бе развила първата. Още в 50-ата минута появилият се като резерва Аднан Янужай с глава отбеляза четвърти гол. Алекс Бютнер центрира от лявото крило и Янужай с прецизен удар по диагонала реализира четвърто попадение. Това попадение доведе до сериозно отпускане в редиците на Манчестър Юнайтед.

В 53-ата минута капитанът на Китчее Лам Ка-Вай с удар от 20 метра точно под гредата препарира Бен Еймъс и отбеляза почетно попадение за своя отбор, с което донесе радост по трибуните на стадиона в Хонконг. Малко преди да изтече 70-ата минута на двубоя Алекс с диагонален удар прати топката покрай плонжа на Еймъс, след като преди това преодоля Алкес Бютнер й Майкъл Кийн

Крайното 2:5 оформи младият Джеси Лингард с удар извън наказателното поле, който прехвърли вратаря на домакините. Тъмнокожият нападател получи топката пред наказателното поле, напредна няколко метра с нея в краката и от двайсетина метра прехвърли вратаря на домакините за 2:5.

КИТЧЕЕ С.А. - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:5
0:1 - Уелбек (17)
0:2 - Смолинг (22)
0:3 - Фабио (33)
0:4 - Янужай (50)
1:4 - Ка-Вай (53)
2:4 - Алекс (69)
2:5 - Лингард (80)

Съставът на МАНЧЕСТЕР ЮНАЙТЕД: Бен Еймъс, Фабио да Силва (72-Рафаел да Силва), Крис Смолинг, Майкъл Кийн, Патрис Евра (45-Александер Бютнер), Андерсен, Майкъл Карик (72-Фил Джоунс), Том Клевърли, Уилфред Заха, Ашли Йънг (45-Аднан Янужай), Дани Уелбек (45-Джеси Лингард)