Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Ман Юнайтед стигна до късно изравняване в Япония (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед продължава с неубедителното представяне в предсезонните си игри след реми 2:2 със Серезо Осака пред 45 хиляди зрители на "Нагай Стейдиъм" в японския град. Срещата се игра при доста горещо време в азиатската страна. Бившият играч на Серезо Шинджи Кагава (55) и Заха (90) вкараха за "червените дяволи", а за домакините се разписаха Кеню Сугимото (34) и Такуми Минамино (63).

Дейвид Мойс подреди различна схема от предните контроли - 4-4-2. Робин ван Перси и Дани Уелбек поведоха нападението. Шинджи Кагава беше в центъра на вниманието и очаквано получи най-много аплодисменти от трибуните.

След 50 секунди игра Робин ван Перси получи подарък от японската защита, но не съумя да се разпише, след като вратарят успешно протегна крак. В 11-ата отново холандецът се озова сам срещу стража, но при опита му за прехвърлящ удар топката уцели главата на вратаря. В 19-ата домакините имаха първата добра възможност, но Андерс Линдегард изби.

В 34-ата минута японците откриха резултата. Крис Смолинг загуби топката на дъгата и позволи на Кеню Сугимото да отбележи с нисък изстрел от 14 метра. В 40-ата Дани Уелбек нацели близката греда след хубава атака на английския шампион, а секунди по-късно Кагава стреля безобразно от седем метра - високо над гредата. В края на полувремето пропуски за "червените дяволи" направиха още Йънг, Райън Гигс и Уелбек.

В 54-ата минута Кагава изпусна дузпа, след като вратарят изби ниския му удар. Минута по-късно японецът наказа бившия си отбор. Шинджи получи топката на първата греда и насочи между краката на вратаря. Кагава беше аплодиран от трибуните, след като има четири сезона за Сересо Осака. В 63-ата Такуми Минамино вкара прекрасен гол за 2:1. Той изстреля фалцово топката от дъгата и оплете кълбото в далечния горен ъгъл.

В 86-ата минута Лингард стреля по диагонала и топката почти облиза гредата на японската врата. В 90-ата минута Вилфред Заха отбеляза първия си гол за Юнайтед, след като засече топката на празна врата за крайното 2:2.

Манчестър Юнайтед: Линдегард; Рафаел (79 - Фабио), Фърдинанд, Смолинг, Бютнер (79 - Евра); Йънг, Джоунс (46 - Андерсон), Кагава (58 - Заха), Гигс (79 - Клевърли); Ван Перси, Уелбек (69 - Аднан Янужай);

Снимка: Getty Images/Guliver