Съндърланд удари Тотнъм в Хонг Конг, Бейл не игра (видео)

Съндърланд победи с 3:1 Тотнъм на полуфинала на "Барлклиз Ейша Трофи" в Хонг Конг. Гилфи Сигурдсон изведе "шпорите" напред в 27-ата минута, но момчетата на Паоло ди Канио стигнаха до пълен обрат след попадения на Кабрал (33'), Уес Браун (63') и Давид Моберг Карлсон (79'). По-големите притеснения за мениджъра на Тотнъм Андре Вилаш-Боаш идват от факта, че Ян Вертонген получи контузия и напусна принудително терена само шест минути, след като се появи в игра. Иначе голямата звезда на лондончани Гарет Бейл, който е трансферна цел на Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед, не бе включен в групата за днешния двубой, като според информации на английските медии причината за това е лека контузия на уелсеца.

Двубоят се игра при изключително тежки атмосферни условия - проливен дъжд и гръмотевична буря, като по този причина началото му бе отложено с половин час, а всяко едно от полувремената бе с продължителност 40 минути.

В 27-ата минута Уокър проби по десния фланг, след което върна топката към Сигурдсон, изстрелът на исландеца рикошира в крака на Джон О'Шей, не оставяйки никакви шансове на Вито Маноне. Само няколко минути по-късно Том Хъдулстоун изгуби една топка в половината на Тотнъм, Алтидор изведе Кабрал в чиста позиция и халфът реализира първия си гол за "черните котки" с удар в далечния на Гомеш ъгъл.

Тотнъм започна активно втората част, като Дефоу и Адебайор пропуснаха няколко възможности за "шпорите". В 63-ата минута Уес Браун бе изпуснат от Езекиел Фрайърс и засече с глава центриране от ъглов удар - 2:1. В последната минута Карлсон се измъкна и пусна топката покрай Фридъл за крайното 3:1.

На финала Съндърланд ще срещне победителя от двубоя между Манчестър Сити и Южен Китай.

Съндърланд - Тотнъм 3:1

1:0 Сигурдсон (27')
1:1 Кабрал (33')
1:2 Браун (63')
1:3 Карлсон (79')

Съндърланд: Маноне, Гарднър, Колбек, О'Шей, Браун, Кабрал, Ларсон (Ба), Джонсон (60-Карлсон), Джакерини (77-МакКлийн), Сесеньон, Алтидор (73-Уикъм)

Тотнъм: Гомес (40-Фридъл), Уокър, Колкър, Коукър (40-Вертонген, 50-Фрайърс), Доусън, Роуз, Худулстоун (70-Таунзенд), Ленън (40-Дефоу), Паркър, Демпси (70-Каръл), Сигурдсон, Адебайор