Моуриньо се завърна в Челси с победа (видео)

Жозе Моуриньо стартира втория си период в Челси по успешен начин, след като лондончани победиха Синга Ол Старс с 1:0 в Банкок в първия си двубой от предсезонното турне на отбора. Единственото попадение реализира Ромелу Лукаку в 34-ата минута от дузпа. Преди няколко дни сборният обор на тайландската лига победи с 1:0 шампиона Манчестър Юнайтед.

За Челси дебютираха двете нови попълнения Андре Шюрле и Марко ван Гинкел. Единственият футболист на лондончани, който игра пълни 90 минути, пък бе Рамиреш.

В 18-ата минута Рамиреш засече центриране на Де Брюн, след което топката срещна напречната греда. В 34-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа след наивно нарушение на Каимби срещи Уолъс. Лукаку бе безпощаден от бялата точка - 0:1.

Иначе Кевин де Брюн, който през миналия сезон игра под наем във Вердер, бе един от най-силно представилите се играчи на лондончани през първите 45 минути.

След почивката Ба, Моузес и Азар пропуснаха да направят победата на Челси по-изразителна. Еден Азар, който очевидно се радва на огромна популярност в Тайланд, създаде доста неприятности на защитата на домакините със своите пробиви, но именно белгиецът пропиля една от най-чистите възможност за Челси след почивката.

Синга Ол Старс XI - Челси 0:1

0:1 Лукаку (34-д)

Челси:

Първо полувреме: Чех, Уолъс, Калас, Тери, Коул; Рамиреш, Есиен, Пиазон, Де Брюн, Шюрле, Лукаку

Второ полувреме: Блекмен; Иванович, Кейхил, Чалоба, Бертранд; Рамиреш, Ван Гинкел, Де Брюн (80-Траоре), Азар, Моузес, Ба