Манчестър Юнайтед гази в Австралия за първа победа на Мойс (Видео)

Английският шампион Манчестър Юнайтед записа първа победа в предсезонната си подготовка, след като разгроми с 5:1 сборен отбор на звездите на австралийската А-Лига. Това бе първа победа за Дейвид Мойс начело на "червените дяволи" след идването му начело на клуба като заместник на легендарния сър Алекс Фъргюсън. 83 127 души изпълниха до краен предел стадиона в Сидни, за да гледат шоуто на шампионите.

За разлика от първата приятелска среща на Ман Юнайтед срещу Сингха Ол Старс преди седмица, когато "дяволите" загубиха с 0:1, този път шампионите на Премиър лийг демонстрираха значително по-добра игра и тотално разнебитиха звездите на австралийската лига.

Още преди почивката Джеси Лингард и Дани Уелбек дадоха солиден аванс на Манчестър Юнайтед с попадения в 11-ата и 34-ата минута. Освен тези два гола, английските футболисти изпуснаха още редица положения пред вратата на съперника.

Малко след почивката Берсат Бериша намали изоставането на австралийците, но само три минути следн неговото попадение отново младият Джеси Лингард се разписа за 1:3. Дани Уелбек също записа за втори път името си сред голмайсторите, след като с глава засече центриране от корнер на появилия се като резерва Робин ван Перси. Самият холандски нападател, който веднага с влизанато си в игра получи капитанската лента, оформи крайното 5:1 в полза на Манчестър Юнайтед три минути преди края. Той получи пас от направилия страхотен мач младок Джеси Лингард и с диагонален удар матира стража на домакините за пети път.

В оставащите три минути до края на мача гостите пропуснаха още половин дузина шансове за гол, но в крайна сметка резултатът се задържа 1:5.

АВСТРАЛИЯ ОЛ СТАРС - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:5
0:1 - Лингард (11)
0:2 - Уелбек (34)
1:2 - Бериша (51)
1:3 - Лингард (54)
1:4 - Уелбек (70)
1:5 - Ван Перси (87)

Съставът на Манчестър Юнайтед: Андерс Линдегард, Рафаел да Силва, Рио Фърдинанд (45-Майкъл Кийн), Фил Джоунс, Патрис Евра (76-Фабио да Силва), Уилфред Заха, Майкъл Карик (71-Андерсон), Том Клевърли, Джеси Лингард, Райън Гигс (62-Робин ван Перси), Дани Уелбек (71-Аднан Янужай)