Гълъбинов с гол и много силна игра за обрат на Ливорно над Болоня

Националът Андрей Гълъбинов имаше основна засулга за победата на тима му Ливорно с 3:2 над Болоня в мач от 12-ия кръг на Серия "Б". Българинът се появи в игра едва в 64-ата минута при резултат 1:0 за гостите след автогол на Федерико Чекерини, но с отличното си включване нападателят успя да помогне много за обрата.

Гълъбинов вкара един гол от дузпа, отсъдена заради нарушение срещу самия него, и освен това имаше сериозно участие в останалите две попадения. Българският нападател изработи изравнителното попадение, след като свали топката с гърди на на Даниеле Ватанджато в 66-ата минута. Пет минути по-късно българският национал стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри в аут.

В 74-ата минута Болоня отново поведе в резултата с гол на Лука Цукулини, но в 83-ата обаче Гълъбинов вкара втория си гол през сезона, след като изравни от дузпа за 2:2. Наказателният удар беше отсъден заради задържане на Алекс Ферари срещу българина. В интерес на истината Гълъбинов продължи да играе след сигнала и вкара топката в мрежата, но след това не сбърка и от 11-те метра.

В 89-ата дойде и победното попадение за Ливорно. Гълъбинов изведе на отлична позиция Марко Биаджанти, който стреля и ударът му преодоля вратаря Деян Стоянович, а на голлинията Вантаджато довкара топката в мрежата.

Така Ливорно регистрира 8-и пореден мач без поражение. С победата Ливорно събира 21 точки, колкото има и Болоня, и заемат второто място с по-добра голова разлика. Начело е Карпи с 24.

Друг българин във вторие ешелон на Италия - Валери Божинов игра пълни 90 минути за Тернана, който направи 1:1 като домакин с Кротоне. За домакините се разписа Гаваци, който изравни резултата в края на първото полувреме. Бившият нападател на Левски поиска дузпа при едно събаряне в наказателното поле, но съдията не отсъди нищо. Тернана прекъсна серията от три поредни загуби в първенство, но все пак няма победа от 8 мача насам. Тимът на Божинов се
нарежда на 17-о място с 11 точки.

За отбора на Трапани Павел Виданов все още не е направил дебют, а тимът му се наложи с 3:2 над Бреша.

ЛИВОРНО - БОЛОНЯ 3:2
0:1 Чекерини (58-а)
1:1 Вантаджато (66)
1:2 Цукулини (74)
2:2 Гълъбинов (83-д)
3:2 Вантаджато (89)