Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Гълъбинов се завърна сред титулярите при загуба

Българският национал Андрей Гълъбинов се завърна в титулярния състав на Ливорно след добрата игра миналата седмица срещу Болоня. Таранът започна от първата минута гостуването на Ланчано от 13-ия кръг и остана на терена до 61-ата минута, като нямаше шанс да се разпише. За негово съжаление и на съотборницте му девет минути преди края Пиколо от дузпа отбеляза единствения гол в мача и Ланчано спечели с 1:0. Успехът прати домакините на пето място с 22 точки, докато тимът на Гълъбинов остана с 21.

Дербито между Болоня и Капри завърши 0:0, като гостите останаха на върха с 25 точки. Лидер вече е Фрозиноне след разгром над Трапани с 4:1 и със същия актив - 25 точки, но с по-добри показатели са на първо място.

Перуджа спря лошата си серия от осем мача без победа и само три точки в последните шест двубоя, след като победи с 2:1 Виртус Ентела пред 10 000 на "Ренато Кури".

Валери Божинов и Тернана се свлякоха на 20-то място преди гостуването на Бари в понеделник. Тимът от Умбрия има само точка повече от последните Кротоне и Латина.