Кузманов изведе България напред за "Купа Дейвис"

България поведе с 1:0 победи на Армения в дуела от Група А на "Купа Дейвис" (III европейска група), който се провежда на кортовете в "Санта Марина" в Созопол.
Димитър Кузманов осигури аванс на родния национален отбор след 6:3, 7:6(0) над Михаел Хачатрян за 95 минути игра. Вчера всички срещи бяха отложени заради лошото време, като днес въпреки че нямаше дъжд, силният вятър и ниските температури затрудняваха състезателите.
Кузманов проби за 4:3 в първия сет, като след това направи още един брейк, за да затвори частта при 6:3 за половин час. Вторият сет се оказа доста по-равностоен и драматичен, след като арменецът спечели подаването на Кузманов и сервира за спечелване на сета при 5:4 в своя полза. Българинът обаче проби и дори стигна до тайбрек, в който бе повече от убедителен и не даде нито точка на съперника си.
14 Димитър Кузманов изведе България напред за Купа "Дейвис"
Във втория двубой Александър Лазаров се изправя срещу Михаел Аветисян.
България е домакин на надпреварата от Група III на зона Европа, а мачовете ще се проведат от 5-ти до 8-ми април. В турнира участват 15 отбора който ще бъдат разпределени в 4 групи. Победителите в групите ще играят на полуфинал по схемата (победител от гр. А срещу победител от група C и победител от група B срещу победител от група D). Победителите в тези полуфинали ще спечелят промоция за група II на зона "Европа/Африка" през 2018 г.