Томова с успешен старт в Истанбул, Шиникова отпадна

Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Истанбул с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер 3 Томова стартира с успех над квалификантката Елена Рибакина със 7:6(3), 6:3 след почти два часа игра.

22-годишната софиянка навакса изоставане от 3:5 гейма в първия сет, а във втората част поведе с 5:2 и стигна до победата. Така тя заработи 5 точки за световната ранглиста и 392 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу Фрея Кристи (Великобритания).

Националката на България за "Фед Къп" и номер 2 в схемата Изабелла Шиникова загуби от представителката на домакините Башак Ерайдън с 4:6, 3:6. Българката се върна в първия сет, въпреки че изоставаше с 2:4, но допусна нов пробив в неговия край. Във втората част двете тенисистки на няколко пъти си разменяха пробиви, но Ерайдън успя да поведе с 5:3 и след това да стигне до крайния успех след 1 час и 32 минути игр