Байерн показа двете си лица в мач за Купата на Германия (видео)

Байерн (Мюнхен) беше на крачка от провал в турнира за Купата на Германия, след като за малко да изпусне победата срещу Хофенхайм на 1/8-финалите. Баварците се наложиха с 4:3 на “Алианц Арена”, след като до 82-ата минута водеха уверено с 4:1. Гостите върнаха две попадения и в добавеното време поставиха гранда под напрежение. В крайна сметка мюнхенци се измъкнаха и продължават напред към голямата цел - нов домашен дубъл. Важна крачка към титлата в Бундеслигата пък мюнхенци могат да направят идната неделя, когато приемат втория в класирането РБ (Лайпциг).

Изненадващо Хофенхайм поведе в двубоя в Мюнхен след автогол на Жером Боатенг (8’), но след това автогол си заби и капитанът на гостите Бенямин Хюбнер (13’). Последва вихрушка пред вратата на футболистите в сини екипи и до края на полувремето Байерн вече водеше с 3:1 след попадения на Томас Мюлер (20’) и Роберт Левандовски (36’). В 80-ата полякът се разписа още веднъж за 35-ия си гол през сезона, но веднага след това Мунас Дабур (82’) намали на 2:4. После резервата на Хофе даже пропусна от чиста ситуация. В добавеното време Дабур все пак се разписа и изведнъж Байерн се оказа притиснат до стената. Все пак домакините оцеляха.

Мачът беше донякъде странен, защото Байерн пропусна да вкара още поне 4 гола, но пък и в защита се представи крайно незадоволително.

Видимо домакините не подцениха съперника и излязоха с доказани бойци като Мануел Нойер, Дейвид Алаба, Йошуа Кимих, Томас Мюлер и Роберт Левандовски. Треньорът Ханзи Флик беше направил три промени в сравнение с последната среща, която беше срещу Майнц 05 през уикенда. Тиаго Алкантара, Леон Горетцка и контузеният Иван Перишич отстъпиха местата си на Корентен Толисо, Серж Гнабри и Филипе Коутиньо. След дълго отсъствие заради лекуване на травма в групата се завърна Люка Ернандес.

Този сезон Хофе вече наказа Байерн в Мюнхен - с 2:1 през октомври, когато начело на шампионите на Бундеслигата още беше Нико Ковач.

Гостите заложиха на трима офанзивни футболисти в лицето на Иляс Бебу, Андрей Крамарич и закупения през януари от Борусия (Дортмунд) Якоб Бруун Ларсен.

Домакините стигнаха до гол още в 5-ата минута, но той не беше признат заради много "тънка" засада, потвърдена и от ВАР.

Три минути по-късно Хофе излезе напред. Коутиньо сбърка при изнасянето на топката и последва атака на гостите, завършила с удар по земя, който Боатенг насочи в мрежата на Нойер при опита си да избие кълбото.

Коутиньо изкупи грешката си в 13-ата минута, след като изведе Алфонсо Дейвис отляво и последва центриране. В опита си да парира връхлитащия Томас Мюлер защитникът на гостите Бенямин Хюбнер отклони топката в собствената си врата за 1:1.

Мюлер все пак стигна до попадение и това се случи в 20-ата минута. Тогава пасът дойде от Дейвид Алаба, като световният шампион отново трябваше да пребори Хюбнер и този път го стори, засичайки точно пред него - 2:1.

В последвалите няколко минути баварците пропуснаха три 100-процентови положения.

Третият гол в мрежата на Пентке обаче не закъсня. В 36-ата точен беше Левандовски, след като преди това Мюлер пак влезе в единоборство с Хюбнер.

Второто полувреме стартира с атаки и пред двете врати. Така само в рамката на 52-ата минута и двата тима изпуснаха по една отлична възможност.

Съставът от Зинсхайм не се предаде и действаше активно в опита си да направи нещо значимо. В 70-ата минута Нойер едва спаси коварен удар на Стивън Цубер, а две по-късно Хюбнер опъна мрежата, но попадението не беше зачетено заради игра с ръка на защитника.

В 75-ата късметът спаси Нойер, след като Кристоф Баумгартнер излезе сам срещу него, но стреля съвсем малко над гредата.

Всичко обаче като че ли беше решено в 80-ата минута, когато Лева добави още един гол с глава за 4:1.

Само две след това Мунас Дабур реализира втори гол за Хофенхайм.

Секудни по-късно на терена за дебютното си участие с екипа на Байерн се появи Алваро Одриосола, който беше преотстъпен от Реал Мадрид. В игра вече бяха и младите Микаел Кюизанс и Джошуа Зиркзее, което обаче може би се оказа грешка, защото спорът далеч не беше приключил

В 87-ата Дабур изуми с изключителен пропуск, но в добавеното време се възползва от грешка на Павар и заби трети гол за Хофе. Последваха няколко атаки и удължено добавено време, през които "Алианц Арена" затаи дъх, за да дойде облекчението с последния съдийски сигнал.

Другите 1/4-финалисти до момента са Унион (Берлин), Байер (Леверкузен), Айнтрахт (Франкфурт), Вердер (Бремен), Фортуна (Дюселдорф), Шалке 04 и Саарбрюкен, който елиминира след изпълнение на дузпи Карлсруе.

1/4-финалите ще се изиграят на 3/4 март, а жребият за тях е на 9 февруари.

БАЙЕРН - ХОФЕНХАЙМ 4:3
0:1 Боатенг (8-автогол)
1:1 Хюбнер (13-автогол)
2:1 Мюлер (20)
3:1 Левандовски (36)
4:1 Левандовски (80)
4:2 Дабур (82)
4:3 Дабур (90)
БАЙЕРН: Нойер, Павар, Боатенг (83-Одриосола), Алаба, Дейвис, Кимих, Толисо, Мюлер (81-Кюизанс), Коутиньо, Гнабри, Левандовски (81-Зирзкее)

ХОФЕНХАЙМ: Пентке, Акпогума, Нордтвайт, Хюбнер, Кадержабек, Руди, Грилич (71-Рибейро), Цубер, Бруун Ларсен (71-Баумгартнер), Бебу (61-Дабур), Крамарич