Шалке 04 не издържа срещу последния и загуби ценни точки (видео)

Целещият се в място в топ 4 тим на Шалке 04 записа домакинска издънка срещу последния в класирането Падерборн 07 - 1:1. Гостите успяха да изравнят девет минути преди края, с което лишиха “кралскосините” от още 2 точки в битката в Бундеслигата. Така Шалке остава на пета позиция - на 4 точки от четвъртия Борусия (Мьонхенгладбах), който обаче е с мач по-малко. Падерборн пък е все по-близо до оцеляването.

През седмицата “миньорите” сразиха драматично Херта (Берлин) с 3:2 за Купата на Германия, но днес нямаха този шанс. Двубоят си беше равностоен в по-голямата част от времето.

“Фелтинс Арена” изригна в 63-ата минута, когато резервата Ахмед Кутуджу беше точен за 1:0. Феновете смятаха, че това ще е достатъчно за краен успех, но гостите не се предадоха. Те взеха своето, след като в 81-вата Клаус Гясула беше точен с глава след корнер.