Борусия (Дортмунд) с нова катастрофа на свой терен (видео)

И този път голмайсторът на вестфалци Ерлинг Холанд беше извън групата, тъй като лекува контузия. При негово отсъствие в предни позиции действаше триото Марко Ройс - Джейдън Санчо - Джовани Рейна. Юлиан Брант и 16-годишният Юсуфа Мукоко бяха сред резервите.При Щутгарт имаше само с една промяна в стартовите 11 в сравнение с тима, който преди седмица надви Вердер (Бремен) с 2:1 като гост. Тъмнокожият Вамангитука, който тогава скандализира с поведението си при втория гол на отбора, стартира от първата минута и днес.   Щутгарт обори прогнозите и стартира нахъсано и в 7-ата минута за малко да излезе напред в резултата. Тогава стражът на Борусия Роман Бюрки се намеси отлично след коварен удар от фал на Борна Соса, който летеше към горния десен ъгъл на вратата.В 13-ата само късметът спаси "жълто-черните", след като Кулибали засече подаване отдясно, но топката излезе в аут. След това вече домакините се разиграха и набързо създадоха няколко опасности пред вратата на Грегор Кобел. И в период на игрово предимство на Борусия се стигна до дузпа за гостите, след като Емре Джан фаулира Матео Климович в 26-ата минута. От бялата точка Вимангитука беше точен за 1:0 в полза на Щутгарт. "Швабите" се размина с второ попадение само четири минути след това, когато Климович не уцели вратата при добавка след спасяване на Бюрки.Климович продължи да тормози вестфалци с атаките си и в 38-ата Бюрки пак трябваше да се намесва след негов изстрел. Минута по-късно обаче Борусия изравни, след като Джовани Рейна получи пас от Рафаел Герейро зад отбраната и перфектно отигра, насочвайки кълбото в мрежата за 1:1. В края даже смяната Николас Гонсалес надбяга защитата в жълто-черно, за до оформи крайното 5:1. СТАТИСТИКА КЛАСИРАНЕ