Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Дортмунд обърна Зенит, вундеркиндът на Борусия с нов рекорд (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) постигна обрат и победи с 2:1 при гостуването си на Зенит от последния кръг на група F в Шампионската лига.

Домакините поведоха в 16-ата минута с гол на Себастиан Дриуси. В 45-ата капитанът на "жълто-черните" Марко Ройс разтресе гредата. Те все пак успяха да изравнят в 68-ата, когато след изпълнение на корнер Лукаш Пишчек добута топката в противниковата мрежа. В 78-ата бившият играч на питерци Аксел Витсел ги наказа с далечен шут по земя и донесе пълния обрат в мача.

Двубоят ще бъде запомнен с рекорда, който постави Юсуфа Мукоко. Детето чудо на Борусия се появи на терена в 58-ата минута и така се превърна в най-младия играч в историята на Шампионската лига със своите 16 години и 18 дни. Миналия месец той стана и най-младият футболист, участвал в мач от Бундеслигата.

С днешната победа Дортмунд завърши на първо място в групата с 13 спечелени точки, а Зенит остана последен със само 1 пункт в своя актив. Така германците ще играят на 1/8-финал в турнира, а руснаците го напускат.