Българин с дебют за тим от Бундеслигата

20-годишният Илия Груев записа дебюта си за първия отбор на Вердер (Бремен), след като влезе като смяна при успеха с 3:0 над Хановер 96 в мач от втория кръг на турнира за Купата на Германия. Досега Тодор Неделев беше последният българин с двубой в първия състав на елитен германски клуб.

Груев е син на бившия ни национал Илия Груев, който сега е част от треньорския щаб на Вердер. Младокът, който играе като дефанзивен халф, е при бременчани още от 15-годишен. През миналия и този сезон той на няколко пъти влизаше в групата на първия отбор, но така и не получаваше шанс.

Тази вечер Груев-младши поигра само три минути, когато победителят отдавна беше ясен. Гостите се наложиха след попадения на Теодор Гебре Селасие, Джошуа Сарджънт и Жан Мануел Мбом.
Волфсбург и Щутгарт също записаха победи и продължават напред.