Жокерът на Щутгарт напомни за себе си (видео)

Преди броени дни Унион (Берлин) измъкна сензационно равенство срещу Байерн (Мюнхен), а днес имаше възможност да победи Щутгарт като гост и да се доближи до първата петица в класирането, но преднината от два гола не се оказа достатъчна. Резервата Саша Калайджич влезе в 80-ата минута и се разписа на два пъти за крайното 2:2, което продължи успешната серия на "швабите" в последните седмици.

Калайджич намали резултата в 85-ата минута, а в 91-ата донесе точката на Щутгарт. Австрийският нападател вкара само веднъж през миналия сезон, когато отборът още беше във Втора Бундеслига. През настоящата кампания обаче той има 5 гола в 11 мача и още веднъж показа, че на него може да се разчита.
Разгромът с 5:1 срещу Борусия (Дортмунд) явно беше вирнал носовете на футболистите на Щутгарт и те започнаха много разконцентрирано. Още в 4-ата минута Кристофер Тримел центрира от фаул, а Марвин Фридрих прати топката в мрежата. Матео Климович пропусна добро положение пред вратата на Унион, а същото направи и Константинос Мавропанос.

Като цяло обаче гостите бяха по-добрият отбор до почивката. Шералдо Бекер и Седрик Тешерт пропуснаха да удвоят аванса на Унион, който продължи да контраатакува опасно и през второто полувреме. За Щутгарт обаче се появиха Даниел Дидави и Танги Кулибали. Двамата се включиха силно и бяха в основата на повечето интересни неща, създадени от домакините.

След центриране на Дидави Николас Гонсалес уцели гредата, а после нов негов удар едва не се превърна в гол, този път след центриране на Кулибали. В 77-ата минута Тайво Ауоний вкара втори гол за Унион и всичко изгледаше решено.
Влезлият от пейката Калайджич върна надеждите на Щутгарт в с глава в 85-ата минута, а малко след изтичането на редовното време овладя подаване на Дидави и с мощен шут се разписа за крайното 2:2.