Борусия (Дортмунд) с нова катастрофа на свой терен (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) понесе нов удар по амбициите си за призово класиране в Бундеслигата, след като записа трета поредна домакинска загуба в шампионата и то каква. Този път “жълто-черните” бяха разгромени с 5:1 от Щутгарт и вече рискуват да останат на 7 точки от Байерн (Мюнхен). Тимът от “Сигнал Идуна Парк” има само една победа в последните си пет мача във всички турнири.

Бившият отбор на Красимир Балъков се разправи с момчетата на Люсиен Фавър благодарение на бързите си нападатели и дори пропусна да вкара още поне три гола. Очертаващият се като откритие на сезона Силас Вамангитука реализира на два пъти - за 0:1 и за 1:2, а между неговите попадения Джовани Рейна беше изравнил с майсторско изпълнение. Филип Фьорстер и Танги Кулибали подсигуриха успеха на гостите с голове още до 63-ата минута. В добавеното време Николас Гонсалес докара нещата до 5:1. Така поне за известно време Щутгарт влезе в топ 6.

И този път голмайсторът на вестфалци Ерлинг Холанд беше извън групата, тъй като лекува контузия. При негово отсъствие в предни позиции действаше триото Марко Ройс - Джейдън Санчо - Джовани Рейна. Юлиан Брант и 16-годишният Юсуфа Мукоко бяха сред резервите.

При Щутгарт имаше само с една промяна в стартовите 11 в сравнение с тима, който преди седмица надви Вердер (Бремен) с 2:1 като гост. Тъмнокожият Вамангитука, който тогава скандализира с поведението си при втория гол на отбора, стартира от първата минута и днес.

Щутгарт обори прогнозите и стартира нахъсано и в 7-ата минута за малко да излезе напред в резултата. Тогава стражът на Борусия Роман Бюрки се намеси отлично след коварен удар от фал на Борна Соса, който летеше към горния десен ъгъл на вратата.

В 13-ата само късметът спаси "жълто-черните", след като Кулибали засече подаване отдясно, но топката излезе в аут.
След това вече домакините се разиграха и набързо създадоха няколко опасности пред вратата на Грегор Кобел.
И в период на игрово предимство на Борусия се стигна до дузпа за гостите, след като Емре Джан фаулира Матео Климович в 26-ата минута. От бялата точка Вимангитука беше точен за 1:0 в полза на Щутгарт.
"Швабите" се размина с второ попадение само четири минути след това, когато Климович не уцели вратата при добавка след спасяване на Бюрки.

Климович продължи да тормози вестфалци с атаките си и в 38-ата Бюрки пак трябваше да се намесва след негов изстрел.
Минута по-късно обаче Борусия изравни, след като Джовани Рейна получи пас от Рафаел Герейро зад отбраната и перфектно отигра, насочвайки кълбото в мрежата за 1:1.
Вамангитука беше близо до втори гол за Щутгарт в 43-ата, но топката срещна тялото на Мануел Аканжи.

Щутгарт започна добре и второто полувреме и в 53-ата минута пак излезе напред в резултата. Тогава Вамангитука простреля Бюрки след асистенция на Орел Мангала.

Дортмунд не успя да реагира адекватно на този гол и в 60-ата дори получи още един. Тогава Борна Соса изведе Фьорстер сам срещу вратаря и той не сгреши - 3:1 за Щутгарт.

За едната бройка "швабите" да направят 4:1 само две минути след това. Това обаче все пак се случи в следващата атака в 63-ата, когато Кулибали спокойно намери мрежата с левия крак.

Домакините вече бяха изпаднали в нокдаун и не знаеха какво да сторят. Те стигнаха само до още един гол, който обаче не беше признат заради засада.
В края даже смяната Николас Гонсалес надбяга защитата в жълто-черно, за до оформи крайното 5:1.