Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Борусия (Д) не убеди, но взе първия мач без Фавър (видео)

Гол на Марко Ройс в 79-ата минута донесе трудна, но много ценна победа на Борусия (Дортмунд) при гостуването на Вердер (Бремен). "Жълто-черните" се наложиха с 2:1 в първия си мач без Люсиен Фавър, който беше освободен след позорното 1:5 от Щутгарт. Борусия се придвижи на 4-о място в класирането, а Вердер е 13-и, но с малка преднина пред намиращите се в зоната на изпадащите.

След уволнението на Фавър, днес "жълто-черните" бяха водени от Един Терзич. Той гласува доверие като титуляр на 16-годишния Юсуфа Мукоко, който стана най-младият футболист, започвал от първата минута в Бундеслигата. Зад него беше офанзивното трио Джейдън Санчо - Марко Ройс - Джовани Рейна.
Вердер се надяваше да прекъсне серията си от три поредни загуби. "Бременските музиканти" не можеха да разчитат на Милот Рашица и Дейви Зелке и в атака треньорът Флориан Коофелт пусна Джошуа Сарджънт и Юя Осако.

Борусия бързо взе инициативата, а Мукоко направи сериозен пропуск още в началото. Младокът се оказа непокрит в наказателното поле, но закъсня да засече подаването от фланга. Натискът на гостите даде резултат в 12-ата минута. Голът се получи след комбинация по десния фланг и блокиран удар на Санчо, но Рафаел Герейро беше добре пласиран и довкара топката в мрежата.
Вердер рядко организираше опасни атаки, но при една от тях успя да изравни. Точен беше Кевин Мьовалд с много прецизен изстрел след подаване на Максимилиан Егещайн. В края на полувремето вратарят на домакините Иржи Павленка спаси силен удар на Мануел Аканжи, а колегата му Роман Бюрки изби в корнер изстрел на Лудвиг Аугустинсон.

Мукоко стреля силно, но неточно в 51-ата минута. Гол на Джейдън Санчо пък беше отменен заради засада. Появата на Юлиан Брант се оказа добър ход на Терзич и Борусия все по-трайно се задържаше в близост до противниковото наказателно поле. В 73-ата минута Ройс плонжира и отправи удар с глава, но Павленка показа отличен рефлекс.

Вратарят на бременци имаше чудесни намеси до момента, но негова грешка доведе до дузпа за Борусия. Чехът изпусна топката, която вече беше уловил, а след това фаулира Аканжи. Стражът на домакините почти успя да изкупи вината си, като спаси удара на Ройс от бялата точка, но при добавката германският национал донесе победата на тима от Дортмунд. Тя можеше да е и по-убедителна, но в добавеното време и Ройс, и Санчо пропиляха стопроцентови положения.
Следващият мач на Борусия е срещу Унион (Берлин). Вердер пък ще гостува на Майнц 05.