Краев и Каса Пиа станаха поредната жертва на Спортинг

Бившият халф на Левски Андриан Краев игра цял мач за Каса Пиа, но отборът му не успя да се противопостави на шампиона Спортинг (Лисабон), който записа осми пореден успех в Лига Португал. Попаденията за тима от "Жозе Алваладе" рализираха Даниел Браганса в 39-ата минута и Виктор Гьокереш от дузпа в 80-ата.

Краев се представи стабилно, но Каса Пиа допусна първа загуба от края на август и се намира на 11-о място в класирането с 8 точки. Спортинг пък е убедителен лидер с пълен актив от 24 точки. Втори е Порто с 18, а Бенфика има 16, но и двата тима са с мач по-малко от "лъвовете".

Спортинг игра в розови фланелки като част от кампанията за повишаване на осведомеността относно превенцията и ранната диагностика на рака на гърдата.

Отборът на Рубен Аморим пропусна няколко положения в началото, но стигна до гол в 39-ата минута, когато Тринкао проби и поднесе топката на Браганса, а за него остана по-лесното.

След почивката Спортнг продължи да има смазващо надмощие. Десетина минути преди края Краев и Рубен Клуйверт притиснаха Гьокереш в наказателното поле, а реферът прецени, че нидерландският бранител е извършил нарушение и му показа жълт картон, а Гьокереш се разписа от дузпата и вече има 11 попадения в Лига Португал.

В другите съботни мачове Жил Висенте разгроми Ещрела Амадора с 3:0, Морейрензе надви Санта Клара с 1:0, а Арука и АВС не се победиха - 1:1.