Краев с нов добър мач за Каса Пиа

Андриан Краев игра пълни 90 минути във втори пореден мач на Каса Пиа. Бившият халф на Левски се представи на добро ниво при гостуването на Жил Висенте, завършило 1:1. Това беше трети пореден двубой без загуба за тима на българина.

Домакините от Жил Висенте поведоха в 43-ата минута с красиво попадение на японеца Каня Фуджимото, но в 85-ата минута Каса Пиа получи дузпа и Касиано изравни. В класирането отборът от Лисабон е 10-и със 7 точки, колкото имат още 3 тима.

Шампионът Спортинг нямаше никакви проблеми в домакинството си на новака АВС и се наложи с 3:0. Виктор Гьокереш се разписа два пъти и вече натрупа 10 гола през сезона. Първото попадение за "зелено-белите" беше дело на младия датчанин Конрад Хардер.

Спортинг е в серия от 7 поредни победи във всички турнири и оглавява класирането в Лига Португал с 18 точки. Втори е Порто с 15, а Бенфика е на седма позиция с 10 пункта, но и мач по-малко.

В друг двубой от 6-ия кръг Фарензе отстъпи с 0:1 у дома на Арука. Единственият гол отбеляза Алфонсо Треца в самия край на първото полувреме.

Днес Бенфика ще гостува на Боавища и при победа ще излезе на трето място.