Нани напомни за себе си с магическо изпълнение

Бившата звезда на Манчестър Юнайтед Нани вече доста години е извън футбола на най-високо ниво, но продължава кариерата си, а това лято се завърна в Португалия и подписа с Ещрела Амадора - клуб от родния му град. Днес 37-годишният нападател отбеляза красив гол в мача срещу Боавища и показа, че младите има какво да научат от него.

Двубоят завърши 2:2, а Нани вкара първия гол за домакините. Той беше точен за 1:1 в 34-ата минута, когато получи топката от Густаво Енрике, с един финт преодоля трима бранители на Боавища и след това с премерен удар преодоля вратаря на "шахматистите" Томе Соуса.

За 17-годишният страж това беше официален дебют с екипа на Боавища. До него се стигна, след като преди седмица двамата основни вратари на тима Жоао Гонсалвеш и Луис Пирес се сблъскаха на тренировка и получиха тежки контузии.

Младокът имаше няколко много добри намеси, но нямаше как да преодтврати попадението на Нани, а не носи вина и за гола, с който Кикаш оформи крйания резултат в 68-ата минута.

Куриозно: двама вратари се сблъскаха на тренировка и скъсаха връзки

Нани остана на терена до 71-ата минута. Ветеранът игра за последно в Португалия с екипа на Спортинг (Лисабон) през сезон 2018/19, а след това прекара 4 години в Орландо Сити, преди да мине през Мелбърн Виктъри в Австралия и турския Адана Демирспор.

В класирането Ещрела Амадора е на предпоследното 17-о място с 2 точки.