Порто громи като гост

Порто постепенно набира скорост в първенството на Португалия и записа убедителна победа при гостуването си на Витория (Гимараеш). "Драконите" спечелиха с 3:0 и са втори в класирането с 15 точки, колкото има и Спортинг (Лисабон), но шампионите още не са изиграли мача си от 6-ия кръг.

Привлеченият от Атлетико Мадрид Саму вкара два от головете за Порто. Младият нападател откри резултата в 47-ата минута, а в 59-ата беше точен отново. Точка на спора сложи Пепе Акино в 88-ата минута.

Санта Клара победи с 1:0 Ещрела Амадора и се изравни с Витория (Гимараеш) на третото място. Рио Аве и Ещорил направиха 2:2, а Морейрензе и Фамаликао приключиха без голове.

Довечера Спортинг посреща АВС, а в понеделник Бенфика гостува на Боавища.