Вижте двойките на 1/4-финалите на Евро 2024 и програмата по дни и часове

Днес се изиграха последните два осминафинални двубоя на Евро 2024. Нидерландия разгроми с 3:0 Румъния, а Турция надви с 2:1 Австрия и също намери място сред най-добрите осем в турнира.

Останалите тимове, които продължават битката за титлата, са Германия, Испания, Англия, Франция, Португалия и Швейцария.

Програмата на 1/4-финалите ще започне на 5 юли (петък) от 19:00 часа с големия сблъсък между Германия и Испания. Бундестимът се радва на домакинската подкрепа, но "Ла Роха" е най-впечатляващият отбор до момента и спечели всичките си 4 мача от началото на турнира.

Три часа по-късно е мачът между Португалия и Франция. На осминафиналите "мореплавателите" се нуждаеха от дузпи, за да елиминират Словения, а "петлите" повалиха Белгия с автогол в последните минути.

Крайно неубедителният тим на Англия се промъкна в голямата осмица след инфарктен успех над Словакия и сега ще премери сили с винаги готовите да поднесат изненада швейцарци. Двубоят е на 6 юли (събота) от 19:00 часа.

Четвъртфиналите ще приключат същата вечер с мача между Нидерландия и Турция от 22:00 часа.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!