Нидерландия с едва трети обрат на европейско първенство

Едва за трети път в историята си Нидерландия стига до победа на европейско първенство, след като се оказва в ролята на губещ. "Лалетата" стартираха участието си на Евро 2024 с успех над Полша с 2:1 в двубой от група D.

Адам Букса даде преднина на символичните домакини в 16-ата минута, а още до почивката Коди Гакпо (29') беше възстановил равенството. Ваут Вегхорст се оказа жокерът за селекцията на Роналд Куман и само 120 секунди след появяването си в игра се разписа, с което оформи крайния резултат.

Нидерландия се измъчи с Полша, но Вегхорст гарантира победата

Предишните два случая, в които тимът на Нидерландия е бил победител, след като е изоставал в резултата, са през 1988 г. срещу Германия (2:1) и през 2000 г. срещу Франция (3:2).

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!