С най-много голове: Роберт Левандовски (82)

Най-висока позиция ФИФА: 5 (август 2017 г.)

Най-ниска позиция ФИФА: 78 (ноември 2013 г.)

Най-добро представяне: Трето място (1974 г., 1982 г.)

Площ: 312 696 км2

Столица: Варшава

Валута: Полска злота

Официален език: Полски

Националният отбор на Полша по футбол представя страната в международните футболни състезания. Първият мач на тима е през 1921 година - загуба с 0:1 от Унгария. Това е петото участие на поляците на еврофинали, като петте са поредни, започвайки с това от 2008 г. Най-добре тимът се представя през 2016 година във Франция, когато стига до четвъртфиналите, където отпада след дузпи от бъдещия шампион Португалия. В останалите три път Полша отпада още в груповата фаза.

Полша има по-сериозни успехи на световни първенства, където има девет участия. Най-голямото постижение на тима от Централна Европа са двете трети места през 1974 и 1982 година. Първият път поляците побеждават с 1:0 Бразилия в малкия финал, а Гжегож Лато става голмайстор на Мондиала със седем гола. Осем години по-късно пък отборът побеждава с 3:2 Франция в мача за трето и четвърто място.

Другият голям успех на полския футбол е олимпийската титла от Мюнхен 1972 година. Тогава на финала съставът побеждава с 2:1 Унгария след два гола на Казимиеж Дейна, който става и голмайстор на турнира.