Коди Гакпо попадна в престижна класация с гола си срещу Полша

Нападателят на Нидерландия Коди Гакпо изравни резултата срещу Полша, което означава, че вкарва гол във всеки от последните си четири мача от груповата фаза на Европейско или Световно първенство, в който взема участие.

Нидерландия се измъчи с Полша, но Вегхорст гарантира победата

По този начин той стана третият играч от Европа, който прави подобно нещо през този век, след Кристиано Роналдо и Алваро Мората. Гакпо вече има 25 срещи за "лалетата", в които е реализирал 10 попадения.

Двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат - 1:1. Преди гола на Гакпо (29'), Адам Букса даде преднина на Полша в 16-ата минута.