Неостаряващият Кристиано показа защо Португалия е сред фаворитите на Евро 2024

Португалия победи с 3:0 Ейре в заключителната си проверка преди началото на Европейското първенство. Жоао Феликс даде преднина на "мореплавателите" в 18-ата минута, а през второто полувреме суперзвездата Кристиано Роналдо демонстрира класата си и отбеляза две попадения, с които общият му брой голове с екипа на националния отбор стана 130.

След силния сезон, който изигра в Саудитска Арабия, Роналдо още веднъж даде да се разбере, че се намира във великолепна форма. Преди почивката негов удар от статично положение срещна гредата, а в друга ситуация съдията Крис Кавана подмина нарушение срещу него в наказателното поле.

Португалците искаха на всяка цена да се реваншират за загубата от Хърватия преди няколко дни. В 18-ата минута Бруно Фернандеш комбинира с Жоао Феликс и той с левия крак насочи топката в далечния ъгъл на вратата за 1:0. Феновете в Авейро видяха още няколко чисти положения в полза на домакините, а единствената добра възможност за Ейре беше пропусната от Адам Ида.

Втората част стартира с пет смени в състава на Португалия. Селекционерът Роберто Мартинес пусна Нелсон Семедо, Нуно Мендеш, Рубен Невеш, Данило Перейра и Диого Жота, а Роналдо нямаше нужда от много време, за да удвои аванса на "лузитаните". В 50-ата минута той получи топката от Рубен Невеш, финтира противников бранител и с брилянтен удар я заби под гредата за 2:0.

Португалците действаха с все повече настроение. След час игра Диого Жота открадна топката в близост до наказателното поле, напредна и намери с фалцово подаване Роналдо, а той беше безпощаден с левия крак. Това беше гол номер 130 за ветерана с фланелката на националния отбор и 57-и във всички турнири през сезона.

Кристиано беше близо и до хеттрик, но в 74-ата минута негов изстрел премина на сантиметри от целта. Той остана на терена до последния съдийски сигнал, а с представянето си показа, че тимът на Португалия с право е считан за един от фаворитите на Евро 2024.